Jump to content

Nasljedstvo dugova


mama4

Preporučene objave

U manje od 2 mj su mi umrli i mama i tata. Ostavinska je bila zajedno te sam se kod oca odrekla svega jer je imao podosta dugova iako je imao i zemlje ali jednostavno nisam si to mogla priuštiti. Iza mame je ostao minus u banci i nikakvo nasljedstvo. Kako mi je bilo neugodno odreći se i njenom djela kao preuzeti ću to, platiti i neka joj je mirna duša. 

Međutim banka mi daje rok od 90 dana za isplatu, sve u komadu, bez mogućnosti dogovora o otplati. S tim da sam nakon dobivenog rješenja i odlaska u banku imala još mj i pol dana za pokriti dug. Jer su oni njega zatvorili sa 28.2 i kao takvog ga vode zatvorenog i dužnog zatvoriti u roku tih 90 dana 

Mene zanima mogu li šta po tom pitanju tražiti, za dogovor nisu bili. Osim da su mi rekli da prodam imovinu i pokrim dug. Ali ja nisam naslijedila nista jer nista nije ni imala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 20. 05. 2021. at 9:54, Borbena7 je napisao:

Kako glasi rješenje iza pokojne majke tj. što ste točno naslijedili i kolika je vrijednost toga dijela? Koliki je dug iza majke?

Nema nikakvog nasljedstva, ja sam preuzela iz "dobre" volje vratiti dug u banku jer mi je bilo neugodno da ista ostane iza nje. Tako da, nasljedstvo nikakvog a dug iza nje je cca 8000 kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Kako glasi rješenje o nasljeđivanju iza pok. majke?

Rješenje o nasljedovanju

Ise da njenu ostqvinsku imovinu nasljeđuju ja. 

Pokretnina

Zaostala mirovina, novčana sredstva na računu i pomoć za njegu.

Mirovina je isplaćena i naknada centra to sam htjeli uplatiti ali ne mogu osim cijelog iznosa u komadu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija