Jump to content

Dali se sad mogu žaliti ?


Ljudska Prava

Preporučene objave

Bio sam u pisarnici i procitao presudu, stara vise od mjesec dana. Dali se ja odmah sad mogu žaliti na presudu ili moram cekati da oni posalju presudu ? Hoce li moja zalba visem sudu biti odbacena ako se odmah sad žalim, prije nego sto oni posalju presudu meni ? Dakle na sudu mi je procitana presuda i poslje toga sam u pisarnici procitao presudu.

uređeno: od Ljudska Prava
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Sigurni ste da presuda nije otpremljena? Ako nije prošao rok za žalbu, nema razloga da bude odbačena kao nepravovremena i drugostupanjski sud bi trebao o njoj odlučivati.

Dakle nije uvjet da sam ja presudu fizicki primio ? Mogu se zalit i prije nego sto oni presudu posalju/otpreme meni ? Dakle zalim se prije nego sto rok za zalbu pocima teci i zalba nece biti odbacena, iz razloga sto prvo nisam fizicki primio presudu, pa se onda poslje toga zalio ?

Pitam jer neznam praksu i propise.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, drot13 je napisao:

Rokovi počinju kad primiš presudu i, ako imaš pravo žalbe, tek tada se možeš žaliti. Sada se u principu nemaš na što žaliti.

Dakle ne prije. Onda sam trebao trazit kopiu kad sam bio u pisarnici, to bi onda bilo da sam primio ? Ili to ne vrijedi ?

Da pisalo je da imam pravo zalbe u roku 15 dana od kad primi presudu. Pa sam zato tu pitao dali se mogu zaliti prije nego sto primim papir postom ? U principu sam imao papir u rukama kad sam dobio uvid u spis u pisarnici, ali sam ga vratio njima. 

Dali se primanje kopije presude iz pisarnice, smatra kao primio presudu ?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, drot13 je napisao:

Da si tamo potpisao dostavnicu i dobio svoj primjerak, to bi bilo to. Na žalost, samo si radio uvid u spis, ne preuzimanje.

Ako u pisarnici potpisem zahtjev (podnesak) za izdavanje kopije presude i potom dobijem kopiju, onda to mora biti dovoljno ? Nije li objava presude na oglasnoj ploci, bez moga potpisa isto dovoljno ? Ili bas mora biti potpisana dostavnica ? Sto kaze zakon ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Ljudska Prava je napisao:

Dakle zalim se prije nego sto rok za zalbu pocima teci i zalba nece biti odbacena, iz razloga sto prvo nisam fizicki primio presudu, pa se onda poslje toga zalio ?

Žalba Vam neće biti odbačena, ali sud će Vam svakako morati dostaviti svoju odluku, i to bez obzira da li ćete je preuzeti preko pošte ili da li će Vam se dostaviti putem oglasne ploče. Bitno je da žalba ima sve potrebne sadržaje koje zakon propisuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 24 minuta, Borbena7 je napisao:

Žalba Vam neće biti odbačena, ali sud će Vam svakako morati dostaviti svoju odluku, i to bez obzira da li ćete je preuzeti preko pošte ili da li će Vam se dostaviti putem oglasne ploče. Bitno je da žalba ima sve potrebne sadržaje koje zakon propisuje.

Tako je. Ali cu za svaku sigurnost, u zalbi navesti datum kad sam primio kopiju presude u pisarnici, sto ce isto biti vidljivo u spisu, gdje ce se kopija moga zahtjeva za izdavanja kopije nalaziti.

uređeno: od Borbena7
Nepotrebno komentiranje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, Ljudska Prava je napisao:

Ali cu za svaku sigurnost, u zalbi navesti datum kad sam primio kopiju presude u pisarnici, sto ce isto biti vidljivo u spisu, gdje ce se kopija moga zahtjeva za izdavanja kopije nalaziti.

Nikakav zahtjev se neće prilagati spisu, već trebate otići ponovno u pisarnicu i zatražiti da osobno preuzmete presudu. Oni Vama daju presudu, a Vi njima datiranu i potpisanu dostavnici. Službenik još može u spis staviti službenu bilješku da ste osobno pristupili sudu radi preuzimanja odluke i to je to. Možete u žalbi navesti što god želite, ali opet je sud taj koji samostalno provjerava rokove po dostavnici i prijemnom štambilju sa žalbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 minuta, Borbena7 je napisao:

Nikakav zahtjev se neće prilagati spisu, već trebate otići ponovno u pisarnicu i zatražiti da osobno preuzmete presudu. Oni Vama daju presudu, a Vi njima datiranu i potpisanu dostavnici. Službenik još može u spis staviti službenu bilješku da ste osobno pristupili sudu radi preuzimanja odluke i to je to. Možete u žalbi navesti što god želite, ali opet je sud taj koji samostalno provjerava rokove po dostavnici i prijemnom štambilju sa žalbe.

Svaki put kad sam ispunio zahtjev za izdavanje kopije stranica iz spisa, bi zahtjev bio prilozen spisu, a u Epredmet upisan kao moj podnesak. Tako da se tocno vidi kad i koje stranice sam trazio i dobijo. Da sam danas bio uradio isto, sad bi u spisu bio dokaz da sam dobijo kopiju presude u pisarnici (ja sam samo na licu mjesta procitao presudu u spisu) 

Onda ipak mora postojati potpisana dostavnica, prije predaje zalbe u pisarnici ? Ili ustvari nemna zakona koji kaze da moras cekati njihovu dostavu, prije nego sto se mozes zaliti ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, Ljudska Prava je napisao:

Da sam danas bio uradio isto, sad bi u spisu bio dokaz da sam dobijo kopiju presude u pisarnici (ja sam samo na licu mjesta procitao presudu u spisu) 

Ne tražite nikakvu kopiju koja čini sastavni dio spisa, već tražite da Vam se osobno uruči otpavak presude koja Vam još nije uručena.

prije 4 minuta, Ljudska Prava je napisao:

Onda ipak mora postojati potpisana dostavnica, prije predaje zalbe u pisarnici ?

Ne mora, ali mora postojati prije slanja spisa na drugostupanjski sud.

prije 5 minuta, Ljudska Prava je napisao:

Ili ustvari nemna zakona koji kaze da moras cekati njihovu dostavu, prije nego sto se mozes zaliti ?

Tako je, a od dostave teče žalbeni rok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 21. 05. 2021. at 19:35, Borbena7 je napisao:

Ne tražite nikakvu kopiju koja čini sastavni dio spisa, već tražite da Vam se osobno uruči otpavak presude koja Vam još nije uručena.

Ne mora, ali mora postojati prije slanja spisa na drugostupanjski sud.

Tako je, a od dostave teče žalbeni rok.

Pa onda sam ja na sigurnom odmah nakon sto u pisarnici predam zalbu. A oni kako hocu, i kad hocu, posalju ili objave presudu, pa potom posalju spis (sa vec predanom zalbom) na drugostupanski sud ? A mogu i predati istu zalbu jos jedanput, ako vidim na Epredmet ili uvidom u spis, da nisu registrirali moju izjavljenu zalbu. A isto vidim da mogu predati zalbu direktno drugostupanskom sudu, koji ga onda salje nizem sudu. Da bi oni zalbu zajedno sa spisom opet slali drugostupanjskom sudu.

Mislim da cu tesko izbjec moju zalbu, i tako izbjec ponovljeni postupak ili moju tuzbu Europskom sudu za ljudska prava.

Neznam zasto nerade posao kako treba ? Reko bi da nemaju dosta posla, ako predmet razvuku deset godina ? Vec je proslo cetri godine.

uređeno: od Borbena7
Nepotrebno komentiranje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 21. 05. 2021. at 20:45, Ljudska Prava je napisao:

Pa onda sam ja na sigurnom odmah nakon sto u pisarnici predam zalbu.

Tako je. 

Na 21. 05. 2021. at 20:45, Ljudska Prava je napisao:

A oni kako hocu, i kad hocu, posalju ili objave presudu, pa potom posalju spis (sa vec predanom zalbom) na drugostupanski sud ? 

Točno.

Na 21. 05. 2021. at 20:45, Ljudska Prava je napisao:

A mogu i predati istu zalbu jos jedanput, ako vidim na Epredmet ili uvidom u spis, da nisu registrirali moju izjavljenu zalbu.

Možete, iako već dostavljena žalba mora biti sastavni dio spisa.

Na 21. 05. 2021. at 20:45, Ljudska Prava je napisao:

A isto vidim da mogu predati zalbu direktno drugostupanskom sudu, koji ga onda salje nizem sudu. Da bi oni zalbu zajedno sa spisom opet slali drugostupanjskom sudu.

Žalba se šalje prvostupanjskom sudu.

Na 21. 05. 2021. at 20:45, Ljudska Prava je napisao:

Mislim da cu tesko izbjec moju zalbu, i tako izbjec ponovljeni postupak ili moju tuzbu Europskom sudu za ljudska prava.

Pretjerujete, nema razloga da netko želi izbjeći zaprimiti žalbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija