Jump to content

Pravo na Mirovinu ili pomoć


frenki zg

Preporučene objave

Poštovani frenki,

vaš susjed nema nikakva prava na priznavanje bilo koje mirovine po Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata, jer nema priznatih 100 dana provedenih u borbenom sektoru tijekom Domovinskog rata.

Pravo na pomoć može zatražiti kod nadležnog županijskog ureda Ministarstva branitelja.

Lijep pozdrav

PS

Mislim da vam je poznato, kad navrši 65 godina ima pravo na nacionalnu naknadu za starije osobe.

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, prof je napisao:

Pravo na pomoć može zatražiti kod nadležnog županijskog ureda Ministarstva branitelja.

Dali je navedeno Pravo - regulirano određenim zakonom, ili se radi,, od slučaja, do slučaja, ? Zna te na šta mislim - može,, ali i ne mora.
Za spomenutu nacionalnu naknadu nakon 65.g. znam, ali, evo pokušavam da mu nekako pomognem.
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , frenki zg je napisao:

Poštovani.
Imam Susjeda (60.g.) koji nema ni 1 dana radnog staža.
Ima samo - potvrdu, da je bio 33 dana u ratu.
Dali ima bilo kakvo pravo - mogućnost (jer, nema imovinu i teško živi) na bilo kakvu,
Pomoć - Mirovinu, ili bilo što drugo..?
Hvala.

Da li je vaš susjed korisnik centra za socijalnu skrb, pošto nema imovine i primanja. Ima puno starijih ljudi koji iz ponosa ne žele u centar za socijalnu skrb a mogu ostvariti neku pomoć. Jedino malo vremena treba za te papire da nema mirovinu i potvrdu da nema imovine ali sve se to riješi brzo pa bi bar za režije imao i nešto sitno. Kod nas u Osijeku puno ljudi uplati hrane za Rijeku ljubavi pa uz režije i malu novčanu pomoć pomažu da ljudi dostojanstvenije žive. Ovo je samo prijedlog ako nije korisnik socijalne pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , frenki zg je napisao:

E, on je jedan od takvih.
Zato ču si dati malo truda, da mu nešto riješim.

Upravo tako malo za ruku i u auto da čovjek izvadi papire i mi smo tako dvojicu naših branitelja nagovorili jer košta samo malo vremena a njima će puno značiti malo novaca sa socijale, malo režije i odmah je lakše bar dok ne dođe do uvieta za nacionalnu ali mislim da se i u tom slučaju više isplati socijala za njih jer su im pokrivene i režije. Bravo kolega malo truda za susjeda puno znači. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija