Jump to content

Predugovor o kupoprodaji stana u ime supruge u inozemstvu


karlo321

Preporučene objave

Poštovani,

Molim Vas pomoć oko situacije gdje žurno želimo kupiti jedan stan koji smo našli no stan mora biti kupljen na ime supruge radi kredita (ja nisam kreditno sposoban).

Supruga je trenutno u inozemstvu i biti će još dva to tri tjedna.

 

Mogu li ja nekako sklopiti predugovor u njeno ime s prodavateljom? (punomoć nemogu dobiti u roku od tjedan dana).

 

Naprimjer možemo li u predugovor staviti da se kupac obvezuje potpisati kupoprodajni ugovor s mojom suprugom, a ja potpisujem predugovor?

Ionako je zapravo važno samo provjeriti potpis prodavatelja.

 

Definitivno bi išli javnom bilježniku ovjeriti prodavateljov potpis na predugovoru i potom uplatili kaparu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, Matrix je napisao:

Sve to možda i može proći, no u slučaju bilo kakvog spora treba znati da takav predugovor neće proizvoditi namjeravane učinke. 

Hvala na odgovoru. Zanimalo bi me samo zašto to nebi moglo proći tj. koji bi mogao biti problem na sudu u slučaju spora? Ja nekako pretpostavljam da postoje i kompliciraniji poslovni ugovori sa sličnim stavkama.

 

Može li se staviti npr. da smo kupci supruga i ja, no samo ja potpišem predugovor?

 

Ili alternativno, može li se dodati članak u ugovor kojim bi se obvezalo prodavača da ukoliko ga kupac zatraži to, da potpiše aneks ugovora u kojem bi se kupovn stranka promijenila s mene na moju suprugu?

uređeno: od karlo321
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija