Jump to content

Blokirani račun - punomoć


Ena27

Preporučene objave

Poštovani...

Imam blokiran tekući račun i ovrhu na njemu, i imam zaštićeni račun.

 

Da bih mogla prekinuti štednju i da se novci ne isplate na blokirani račun, gospođa iz PBZa mi je rekla da oni mogu isplatiti štednju na tuđi račun, ali da ja moram imati punomoć.

 

Ono što me zanima je sljedeće:

 

Ako ja imam punomoć za nečiji tekući račun, da li zbog moje blokade i ovrhe toj osobi mogu sjesti na račun (ili može li ta osoba imati neke druge probleme) zbog punomoći koje su mi dali za svoj tekući račun?

 

Unaprijed hvala na odgovoru

uređeno: od Ena27
Pravopis
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne bih se baš složila sa tumačenjem službenice. Kod ovrhe na novčanim sredstvima blokiraju se sva novčana sredstva u bankama, pa i štednja. Banka je obvezna informirati Finu o isteku oročenja i o raskidu ugovora o oročenju. Ovdje postoji ustupak za štednju, a to je da se čeka istek roka na koji je štednja oročena kako štediša ne bi ostao bez ugovorene kamate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...

Poštovani,

 

da li se isto odnosi na štednju koju ne treba prekidati već je ugovor istekao.   

U mojem slučaju, štednja nije ugovorena u banci i ja bi ju isplatila mami na račun. 

Ne želim izbjeći plaćanje ovrhe, ovrha je svježa i pokušavam ju pobiti jer je taj ugovor otkazan, ali ga nisu uveli i stavili mi ovrhu bez prethodne najave preko neke firme za naplatu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 13. 04. 2022. u 19:00, matbo je napisao:

U mojem slučaju, štednja nije ugovorena u banci i ja bi ju isplatila mami na račun. 

Gdje se nalazi štednja?

Dana 13. 04. 2022. u 19:00, matbo je napisao:

Ne želim izbjeći plaćanje ovrhe, ovrha je svježa i pokušavam ju pobiti jer je taj ugovor otkazan, ali ga nisu uveli i stavili mi ovrhu bez prethodne najave preko neke firme za naplatu

U kojoj fazi je ovršni postupak? Ovrha je preko FINA-e ili poslodavca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija