Jump to content

Ko tu koga


keoma

Preporučene objave

Ovako vještačenje za invalidsku mirovinu nema veze sa vještačenjem za status rvi. Ako do sada niste nikad pravili  zahtjev za invalidsku mirovinu prilažete  svu medicinsku dokumentaciju koju imate vezano i za druge bolesti i dijagnoze  naravno i sve nalaze od f43  dok osobe koje su već bile na vještačenjima za inv. mirovinu te su odbijane prilažu samo nove nalaze koje su u proteklom razdoblju prikupile od zadnjeg vještačenja kao i kod vještačenja za hrvi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 42 minuta, huskyCRO je napisao:

Svima mora biti jasno da se na sam status rvi od 20% ne ide u invalidsku mirovinu automatizmom.

Da li se ne ide automatizmom po novom zakonu ili po nekadašnjem starom ili ni jednom ni drugom ? Ako je već sve rečeno s tim famoznim ptsp čemu onda nekakvi nalazi,dokazi ili ne znam šta već ??? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 30 minuta, keoma je napisao:

Da li se ne ide automatizmom po novom zakonu ili po nekadašnjem starom ili ni jednom ni drugom ? Ako je već sve rečeno s tim famoznim ptsp čemu onda nekakvi nalazi,dokazi ili ne znam šta već ??? 

Ako nisam bio jasan nema invalidske mirovine bez 10 kg. nalaza osim možda za iznimke😬

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, huskyCRO je napisao:

Ako nisam bio jasan nema invalidske mirovine bez 10 kg. nalaza osim možda za iznimke😬

Liječnik opće prakse dužan je ispuniti obrazac  za vještačenje invalidnosti skupiti nalaze i sve to predati u mirovinsko da se odredi stupanj invalidnosti profesionalno ili opće i omjer rat/mir. Jel sad jasnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , huskyCRO je napisao:

Liječnik opće prakse dužan je ispuniti obrazac  za vještačenje invalidnosti skupiti nalaze i sve to predati u mirovinsko da se odredi stupanj invalidnosti profesionalno ili opće i omjer rat/mir. Jel sad jasnije.

Ma sve je ok ali Kada sam predavao papire rekli su mi a i napisali pošto je rok prošao po zakonu o branteljima da mi ostali papiri ništa ne znače ako nemam hrvi.U mirovinskom na vještačenju u Osijeku i Zagrebu.Sada kad imam rvi pitam :zašto trebaju ostali nalazi stari i novi??? Ne znam da li je jasno pitanje.Onda su mi napisali da imam rvi išao bih u mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 25 minuta, keoma je napisao:

Ma sve je ok ali Kada sam predavao papire rekli su mi a i napisali pošto je rok prošao po zakonu o branteljima da mi ostali papiri ništa ne znače ako nemam hrvi.U mirovinskom na vještačenju u Osijeku i Zagrebu.Sada kad imam rvi pitam :zašto trebaju ostali nalazi stari i novi??? Ne znam da li je jasno pitanje.Onda su mi napisali da imam rvi išao bih u mirovinu.

Teško mi je nešto više komentirati jer nisam upoznat kad si prvi put predao zahtjev za invalidsko vještačenje ako si već bio na vještačenju po mom uvjerenju predaješ nove nalaze koje si u međuvremenu dobio od doktora specijalista ne vidim razloga zašto bih trebao sve ponovo predavati jedino ako su u protivnom tvoj spis izgubili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , keoma je napisao:

Da li se ne ide automatizmom po novom zakonu ili po nekadašnjem starom ili ni jednom ni drugom ? Ako je već sve rečeno s tim famoznim ptsp čemu onda nekakvi nalazi,dokazi ili ne znam šta već ??? 

Nije se ni išlo prije.ne vjerujem niti sada.huskyCRO Vam je objasnio , ali mnogi to “ preskaču “ u činjenicama.status rvi ne garantira odlazak u invalidsku mirovinu.

Status rvi i invalidska komisija su sasvim dvije različite stvari.kad će ljudi to shvatiti ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 25. 05. 2021. at 13:48, buda2 je napisao:

Nije se ni išlo prije.ne vjerujem niti sada.huskyCRO Vam je objasnio , ali mnogi to “ preskaču “ u činjenicama.status rvi ne garantira odlazak u invalidsku mirovinu.

Status rvi i invalidska komisija su sasvim dvije različite stvari.kad će ljudi to shvatiti ?

Dobro neka bude kako vi tvrdite ali ja znam i poznam ljude koji su samo sa ptsp otišli u mirovinu i to sa min.20% .Nikakvih 10kg. papira itd.U svakom slučaju hvala na raspravi i živi bili. Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , keoma je napisao:

Dobro neka bude kako vi tvrdite ali ja znam i poznam ljude koji su samo sa ptsp otišli u mirovinu i to sa min.20% .Nikakvih 10kg. papira itd.U svakom slučaju hvala na raspravi i živi bili. Pozdrav

Pustite vi to trebate se posvetiti sebi biti ustrajni i imati svoj cilj. Svi znamo kako kod nas stvari funkcioniraju i da "pravde" nema mi vam samo nastojimo pomoći mogli bi polemizirati u nedogled kako je netko došao do nečega ili stekao pravo a to ne pomaže i sam prolazim golgote ali neće me ništa slomiti. Eto malo podrške.. pozz.

uređeno: od huskyCRO
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , keoma je napisao:

Dobro neka bude kako vi tvrdite ali ja znam i poznam ljude koji su samo sa ptsp otišli u mirovinu i to sa min.20% .Nikakvih 10kg. papira itd.U svakom slučaju hvala na raspravi i živi bili. Pozdrav

Koje godine ? 2005 - 2010 ? Ne mješaj “ ono vrijeme “ i sada.onda si dobio status sa tri pregleda kod psihića.

uređeno: od buda2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 minuta, buda2 je napisao:

Koje godine ? 2005 - 2010 ? Ne mješaj “ ono vrijeme “ i sada.onda si dobio status sa tri pregleda kod psihića.

Bravo o tome govorim status hrvi 3-4  papira međutim sada puno papira samo za ptsp i status hrvi.Onda se išlo zbog ptsp u mirovinu a sada je isto dovoljan ptsp trajno s kojim se ima prolaz za istu.Jer se ide po zakonu o braniteljima a koji je ukinut prije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , keoma je napisao:

Bravo o tome govorim status hrvi 3-4  papira međutim sada puno papira samo za ptsp i status hrvi.Onda se išlo zbog ptsp u mirovinu a sada je isto dovoljan ptsp trajno s kojim se ima prolaz za istu.Jer se ide po zakonu o braniteljima a koji je ukinut prije.

Teško je uspoređivati prošla vremena koje jamio jamio je sad traže puno više i važno je ostvariti ono što  zaslužujemo ali na malo teži način. Ja sam 3x izlazio na vještačenje invalidnosti da bi prošao i dobio mirovinu s tim da nisam imao rvi. Predajte zahtjev u mirovinsko i sretno!! nitko nemože znati ishod a moja izjava o hrpi nalaza i dijagnoza se više odnosi na mene osobno pa sam to rekao iz mog iskustva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , keoma je napisao:

Bravo o tome govorim status hrvi 3-4  papira međutim sada puno papira samo za ptsp i status hrvi.Onda se išlo zbog ptsp u mirovinu a sada je isto dovoljan ptsp trajno s kojim se ima prolaz za istu.Jer se ide po zakonu o braniteljima a koji je ukinut prije.

Nekad davno vještak na mirovinskom mi je rekao da ptsp nije uopće “ uvijet“ za dobivanje invalidske mirovine.uzimaš terapiju pa malo na bolovanje i tako to ide godinama.ali došlo je “ to vrijeme “ sa dva tri pregleda eto mirovine.

E sad ,neka mi oproste ovi koji idu sada za mirovinu malo su kivni na one od 2005. jer se to rješavalo brže.. ( tri godine ). Ali svi idu po nekom zakonu.tu nema ljutnje.osim na sebe što nisu bili u “ hrpi “ 2005.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da po "Općem mirovinskom zakonu" komisija u mirovinskom može i ne mora priznati pravo na mirovinu zbog PTSP (npr, mogu ga imati i sudionici teških prometnih nezgoda), međutim po Zakonu o braniteljima, branitelji trajno oboljeli od PTSP s minimalno 20 % invalidnosti, a bolest je nastala u svezi sudjelovanja u Domovinskom ratu (dakle s trajnim  rješenjem) imaju pravo na invalidsku mirovinu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , buda2 je napisao:

Nekad davno vještak na mirovinskom mi je rekao da ptsp nije uopće “ uvijet“ za dobivanje invalidske mirovine.uzimaš terapiju pa malo na bolovanje i tako to ide godinama.ali došlo je “ to vrijeme “ sa dva tri pregleda eto mirovine.

E sad ,neka mi oproste ovi koji idu sada za mirovinu malo su kivni na one od 2005. jer se to rješavalo brže.. ( tri godine ). Ali svi idu po nekom zakonu.tu nema ljutnje.osim na sebe što nisu bili u “ hrpi “ 2005.

Ma opet sve ok i naravno da ima ljutih pa nekada sam i sam ljut ali na sebe i sustav.Ne vidim razloga biti ljut na nekoga zato što je u mirovini i uspio je iskoristiti "benefite" a ja nisam.Svu borbu koju ja vodim od početka sa prvim papirima i da ne pišem povijest valjalo je izgurati a sve to zahvaljujuči sustavu.

prije 1 sat, marona5 je napisao:

Mislim da po "Općem mirovinskom zakonu" komisija u mirovinskom može i ne mora priznati pravo na mirovinu zbog PTSP (npr, mogu ga imati i sudionici teških prometnih nezgoda), međutim po Zakonu o braniteljima, branitelji trajno oboljeli od PTSP s minimalno 20 % invalidnosti, a bolest je nastala u svezi sudjelovanja u Domovinskom ratu (dakle s trajnim  rješenjem) imaju pravo na invalidsku mirovinu. 

Točno tako 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija