Jump to content

Najam stana pravnoj osobi


filipg

Preporučene objave

Poštovani

Molim Vas za savjet.

Planiram unajmiti stan koji se iznajmljuje iskljucivo pravnim osobama (ugovor bi glasio na moju firmu). Medutim, ja bih na toj adresi prijavio i prebivaliste i za sebe i za suprugu, ali takoder i sjediste firme. Zanima me da li je to u skladu sa zakonom i da li to mogu izvesti na taj nacin?

Djelatnost je IT/Programiranje, dakle rad od kuce.

Zahvaljujem se unaprijed!

uređeno: od filipg
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • filipg je promijenio naziv u Najam stana pravnoj osobi

Jel baš mora na firmu ili može i na fizičku osobu? U navedenom primjeru izlažete se riziku da vam porezna proglasi trošak najma porezno nepriznatim rashodom jer živite u stanu na teret firme "džabe". Idealno bi bilo da pola stana ide na firmu, a pola vama u najam (znam zvuči čudno ali je moguće to izvest) ili da vi unajmljujete od firme taj prostor kao podnajmoprimci

uređeno: od Miljko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala najljepsa na odgovoru Miljko.

Najmodavac u ovom slucaju iznajmljuje iskljucivo pravnim osobama, u ovom slucaju meni kao obrtniku.

Citiraj

ili da vi unajmljujete od firme taj prostor

Zanima me na sto ste tocno ovdje insinuirali? Jer najmodavac je u ovom slucaju isto firma, a ne fizicka osoba (kako stoji i u ugovoru). Dakle na iznos najamnine ide PDV itd.

Da li mi to poboljsava situaciju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija