Jump to content

pojasnjenje pravilnika o bodovanju


co13lili

Preporučene objave

pozdrav, radim u jednoj osnovnoj skoli kao uciteljica rn. kolegica druge godine postaje visak jer se smanjio br razrednih odjela. dobila sam informaciju da ce ona uzeti moj razred a mene ce staviti u produzeni boravak.

navodno ona ima bodovnu prednost jer ima vise djece nego ja. smatram da se ja ne bi niti trebala bodovati budući je ona visak, a ne ja.

molim pomoć

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 28. 05. 2021. at 15:11, co13lili je napisao:

pozdrav, radim u jednoj osnovnoj skoli kao uciteljica rn. kolegica druge godine postaje visak jer se smanjio br razrednih odjela. dobila sam informaciju da ce ona uzeti moj razred a mene ce staviti u produzeni boravak.

navodno ona ima bodovnu prednost jer ima vise djece nego ja. smatram da se ja ne bi niti trebala bodovati budući je ona visak, a ne ja.

molim pomoć

Ne postoji pravilnik o bodovanju. Svi radnici na istom radnom mjestu se po nekakvoj praksi stave na tablicu i ravnatelj "boduje" iste. Inspekciju ne zanima tko je proglašen viškom nego je li zadovoljen postupak.  Sudska praksa je različita koliko sam shvatio i nema pravila jer se ravnatelju dopušta diskreciona ocjena.

uređeno: od gala385
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Borbena7 je napisao:

A što je sa Pravilnikom o kriterijima za donošenje odluke o prednosti pri zapošljavanju?

Odnosi se samo na UDU u županijama/gradu kada sastavljaju liste tehnološkog viška radnika koje su škole prijavile kao višak. Prije raspisivanja natječaja ravnatelji traže od UDU dopuštenje za raspisivanje, ako netko ima na listi, UDU pošalje radnika u školu. 

Ravnatelj je prilikom određivanja viška vezan samo uz članak ZOR, tj da mora voditi brigu o starosti, obvezama...bodovanje škole je diskrecija ravnatelja, nije propisano ali je praksa...

uređeno: od gala385
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam još "naletio" na navedeno u nadzoru, ali stav mi je da bi, pravno, tehnološkim viškom trebali biti proglašeni i radnici koji koriste određena prava radi kojih im se trenutačno ne može dati posl. uvjetovani otkaz, a da im se otkaz uruči nakon isteka tih prava odnosno okolnosti.

U školstvu vrlo česta situacija gdje pola razredne nastave odmah ode na ostatak roditeljskog dopusta da ne postanu višak i onda ravnatelj da otkaz ženi od 60 godina. I to prođe na sudu što je po meni jadno...

uređeno: od gala385
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , gala385 je napisao:

ali stav mi je da bi, pravno, tehnološkim viškom trebali biti proglašeni i radnici koji koriste određena prava radi kojih im se trenutačno ne može dati posl. uvjetovani otkaz, a da im se otkaz uruči nakon isteka tih prava odnosno okolnosti.

Jasno, a svi koriste sva raspoloživa prava u tim trenutcima. Jedino bi bilo moguće da se tehnološki višak proglasi u trenutku kada je on stvaran tj. kada se radnici vrste na radno mjesto po prestanku korištenja određenog prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija