Jump to content

Predstečajni postupak


antonio123

Preporučene objave

Poštovanje

Imam tvrtku j.d.o.o.

Krajem siječnja mi je porezna blokirala račun te Fina pokrenula predstečajni postupak. Krajem travnja mi je račun odblokiran jer sam napravio s poreznoj upravni ugovor na 24 mjeseca te su oni povukli ovrhu i platio sam fini 1000,00 kn naknadu.

Sada će mi pocetkom lipnja ponovno račun biti blokiran od nekog drugog pa će opet biti predstečajni postupak.

Zanima me kako ide to sa 120 dana u blokadi kada tvrtka ide u stečaj, da li se računa ponovno ispočetka 120 dana ili se nastavlja broj dana od prethodnog

Hvala, lp

uređeno: od antonio123
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , antonio123 je napisao:

Zanima me kako ide to sa 120 dana u blokadi kada tvrtka ide u stečaj, da li se računa ponovno ispočetka 120 dana ili se nastavlja broj dana od prethodnog

Računa se od dana - nove blokade računa ( jer, npr. ima firmi koje su blokirane, 2 - 3 ili više puta
samo u toku jednog mjeseca ) takva vrsta posla - ne poštivanje ugovora - nekad je dužnik na dan
plačanja - u kratkoj blokadi - često, račun se blokira, nema večih uplata, vi radit mora te - izvrši te
pozajmicu svojoj firmi - kad bude novaca na računu - izvrši se povrat pozajmice.
--------------------------
Ali, sad ste u lošoj poziciji - porezna vam više neće  pristati na - novi ugovor o otplati na rate, jer, mislim da ni prvi ugovor nije - ispunjen. - čak mislim. da ni ne smiju raditi drugi reprogram duga ako prvi nije ispoštovan.
Ako odete u blokadu - nakon 120 dana, ako se ne odblokirate, dužni ste platiti - akontaciju za otvaranje stečaja.
Ako to ne uradite - svi troškovi stečajnog postupka, če doči na naplatu vama osobno.
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , frenki zg je napisao:

Računa se od dana - nove blokade računa ( jer, npr. ima firmi koje su blokirane, 2 - 3 ili više puta
samo u toku jednog mjeseca ) takva vrsta posla - ne poštivanje ugovora - nekad je dužnik na dan
plačanja - u kratkoj blokadi - često, račun se blokira, nema večih uplata, vi radit mora te - izvrši te
pozajmicu svojoj firmi - kad bude novaca na računu - izvrši se povrat pozajmice.
--------------------------
Ali, sad ste u lošoj poziciji - porezna vam više neće  pristati na - novi ugovor o otplati na rate, jer, mislim da ni prvi ugovor nije - ispunjen. - čak mislim. da ni ne smiju raditi drugi reprogram duga ako prvi nije ispoštovan.
Ako odete u blokadu - nakon 120 dana, ako se ne odblokirate, dužni ste platiti - akontaciju za otvaranje stečaja.
Ako to ne uradite - svi troškovi stečajnog postupka, če doči na naplatu vama osobno.
 

Hvala na informacijama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija