Jump to content

Dug prema poreznoj upravi


IvanIncognito

Preporučene objave

Imao sam obrt do 2017.god i nakon zatvaranja istog imao sam dug od nekih 120.000 kn,u meduvremenu sam pokrenuo zahtijev za oprost duga na nagovor prijatelja koji se isto pravo ostvario. Od pocetka ove godine dug je smanjen na 80.000 pretpostavljam sto je dio otisao u zastaru. Sto se tice mojeg zahtijeva za oprost duga dobio sam negativan odgovor, s tim da mi je financisko i zivotno stanje jako slicno prijateljevom. Nezaposlen sam,neman ustedevinu,nemam pokretninu(odnosno imam dva auta 90-tog godista koji se vode na moje ime zato  sto nije napravljen prepis prilikom prodaje,ali njihova vrjednost je 0 zato sto nisu u prometu vise od 5 god),sto se nelretnina tice posjedujem 1/5 obiteljske kuce(koja je dodjeljena od strane RH i nije moguca njezina prodaja a i vrijednost je vrlo upitna).Da skratim cijelu pricu nemam nikakvu vrijednost bilo u imovini ili u novcu kojem bi nastali dug podmirio. Neozenjem sam i nemam dijece,roditelji su mi isto nezaposleni. Mene zanima koji papiri su potrebni za ostvarivanje prava na oprost duga i kome navedene poslati, posto postoji sumnja s moje strane da mi u mojoj lokalnoj poreznoj upravi daju dezinformacije kako bi odbili zahtijev.

Unaprejed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Apsolutna zastara poreznog duga.
 

prije 2 minuta, frenki zg je napisao:

2020. godine, ukinule su pojam relativne zastare. Važećim Zakonom, apsolutna zastara poreznog duga nastupa za šest godina računajući od dana kada je počela teći.

Tako zastara prava na utvrđivanje porezne obveze i kamata počinje teći istekom godine u kojoj je nastala porezna obveza, a to je propisno posebnim poreznim zakonima.

2020. godine, ukinule su pojam relativne zastare. Važećim Zakonom, apsolutna zastara poreznog duga nastupa za šest godina računajući od dana kada je počela teći.

Tako zastara prava na utvrđivanje porezne obveze i kamata počinje teći istekom godine u kojoj je nastala porezna obveza, a to je propisno posebnim poreznim zakon

2020. godine, ukinule su pojam relativne zastare. Važećim Zakonom, apsolutna zastara poreznog duga nastupa za šest godina računajući od dana kada je počela teći.

Tako zastara prava na utvrđivanje porezne obveze i kamata počinje teći istekom godine u kojoj je nastala porezna obveza, a to je propisno posebnim poreznim zakonima.

Evo, ovo je naj svježije - vezano uz zastaru
poreznog duga.
Može te i sami pronaći - Odluku Vrhovnog(?)
suda o - Apsolutnoj zastari poreznog duga.
Poz.
 

uređeno: od frenki zg
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija