Jump to content

Kupovina nekretnina za strance


ammar94

Preporučene objave

prije 5 sati , ammar94 je napisao:

posto mi je otac HR drzavljanin, da li je moguce da on kupi nekreninu i da je ja naslijedim? 

Niste napisali tko je vlasnik zemljišta i kuče koju bi kupili ?
Privatno vlasništvo ili Općina - Grad - Županija - Država RH.?
Pa ću iči od pretpostavke da je vlasnik privatna osoba.
Da vaš Otac kupi navedenu nekretninu, pošto ima HR Državljanstvo, i da istu daruje vama,  nema nikakve
zapreke.
---------------------
Ne bi bilo bilo na odmet, da provjeri u Gradskom poglavarstvu ili Županiji, dali ima mogućnosti određenog - 
Poticaja ili Subvencija na razini Lokalne samouprave, jer pretpostavljam, da je taj dio - od posebne državne
skrbi - bilo je nekih nepovratnih poticaja za obitelji koje bi , kupili nekretninu na području od posebne državne skrbi i nastanili se na tom području. 
Evo, prvo je odgovor na vaše pitanje, a drugi dio je savjet, da se prije kupnje, malo provjeri, - jer, svaka
kuna je, dobro došla.
Poz.
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 55 minuta, frenki zg je napisao:

pošto ima HR Državljanstvo, i da istu daruje vama,  nema nikakve
zapreke.

Ovo mi je bitno jer sam citao da u slucaju nasljedjivanja poljoprivrednog zemljista, ako je nasljednik stranac, zemljiste ide drzavi, a nasljednik ima pravo na odstetu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 minuta, ammar94 je napisao:

citao da u slucaju nasljedjivanja poljoprivrednog zemljista, ako je nasljednik stranac, zemljiste ide drzavi, a nasljednik ima pravo na odstetu. 

To je, bivši zakon o povratu - nacionalizirane imovine.
Osobno sam 2000.g, kupio jednu kuču, od čovjeka koji je njemac, naših korijena koju je dobio u tom
povratu nacionalizirane imovine - privatno vlasništvo nekretnine je - zaštičeno posebnim zakonima
u 95% zemalja u svijetu.
A i vas ništa ne sprečava, da zatražite dvojno državljanstvo, s obzirom da vam otac ima HR Državljanstvo.
Ali, nemojte zanemariti i predloženi savjet.
Ali, ne zaboravi da i ti možeš kupiti navedenu nekretninu, uz suglasnost ministarstva pravosuđa - s obzirom da između dvije navedene države, postoji ugovor o reciprocitetu - zahtjev ministarstvu je formalnost, koja se mora obaviti.

uređeno: od frenki zg
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija