Jump to content

dragovoljački dodatak


kira

Preporučene objave

prije 1 sat , kira je napisao:

Vojna mirovina, po Zakonu o pravu Hrvatskih branitelja, sada mi je priznat status dragovoljca iz Domovinskoga rata..

(Invalidnost 100%, posljedica rata, HRVI, ustrojbeno mjesto pukovnik, voditelj, borbeni sektor preko 460 dana,.

Poštovani i ja pokušavam shvatiti što konkretno trebate, možda nešto iz prošlog zakona o braniteljima a što se više ne koristi u izračunu. Ako ste već u invalidskoj mirovini HRVI sve su vam oni to izračunali a ovaj dio što ste dobili status dragovoljca mislite s faktora 1.50 na 1.85 to morate provjeriti u mirovinskom jer još nisam čuo da su nekome ponovo računali mirovinu zbog promjene faktora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kira,

niste ništa shvatili iz moje objave.

Dali ste podatke o statusu HRVI, činu, broju dana borbenog sektora i novom statusu dragovoljca ???

Temeljem toga tražite da vam se izračuna NOVA mirovina ?

1. Niste se potrudili otvoriti i ispuniti ponuđenu proaktivnu formulu Legalis braniteljske invalidske mirovine.

2. Niste dostavili sve potrebne podatke (u bijelim poljima) da vam se na Legalisu izračuna novi iznos mirovine.

3. Tražite da vam se objasni utjecaj statusa DRAGOVOLJAC na iznos vaše mirovine.

4. Ne objavljujete iznos vaše sadašnje mirovine te koristite li invalidsku mirovinu profesionalna ili opća nesposobnost.

5. Kako vam se može pomoći ako sve skrivate od nas ili sami ništa od ponuđenog ne želite koristiti ???

 

Temeljem podataka koje ste dali za ispuniti bijela polja, vaša nova mirovina iznosi ???

 

kira Izracun mirovine.jpg

kira braniteljske invalidske mirovine.makroenabled.xlsm

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, kira je napisao:

Da mislim da se mora primjenjivati novi faktor, budući sam dobio status dragovoljaca,.no ne znam dali mirovinsko kod izračuna mirovine za ovaj faktor obračunava i isplaćuje razliku unatrag, budući je moj zahtjev od 2018.g,

lp

 

Priznali su Vam status dragovoljca 2018. ili ste 2018. predali zahtjev za novi izračun mirovine ?

Zaostaci idu od dane predaje zahtjeva do konačnog obračuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne ništa ne skrivam, dao sam dostatno podataka, ne snalazim se najbolje računalno pa mi nije jasno kako aktiviram predloženu tabelicu kako bi ubacio podatke za obračun,

Zahtjev za priznavanje statusa podnio sam 2018.g,.od kada će mi se računati pravo to jest novi izračun,

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , prof je napisao:

Poštovani kira,

zahvaljujem se na dostavljenim kompletnim podacima za izračun iznosa vaše nove mirovine sa novim statusom  dragovoljac.

Tako mi je puno lakše i brže nego da vam držim nastavu iz informatike.

Lijep pozdrav

Hvala lijepa prof., čekam rješenje HZMO, valjda je tako najbolje, ovako se izlažem lošim ocjenama, i tko će ponovno u školske klupe,.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
prije 12 sati , kira je napisao:

Napokon Rješenje o priznavanju statusa, lijepo molim dali se koeficijent od 1.85 priznaje dragovoljcima i borbeni sektor  neovisno što nisu u gardijskim brigadama,.

lp

ZAKON O HRVATSKIM BRANITELJIMA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVIMA NJIHOVIH OBITELJI

 

Članak 32.

(1) Kod izračuna invalidske mirovine hrvatskog ratnog vojnog invalida iz Domovinskog rata polazni faktor je 1,50.

(2) Kod izračuna invalidske mirovine hrvatskog ratnog vojnog invalida iz Domovinskog rata pripadnika gardijske postrojbe i specijalne policije u vrijeme obrane suvereniteta Republike Hrvatske i invalidske mirovine dragovoljca iz Domovinskog rata hrvatskog ratnog vojnog invalida iz Domovinskog rata polazni faktor je 1,85.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Na 04. 09. 2021. at 21:38, Skywalker007 je napisao:

ZAKON O HRVATSKIM BRANITELJIMA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVIMA NJIHOVIH OBITELJI

 

 

Članak 32.

 

(1) Kod izračuna invalidske mirovine hrvatskog ratnog vojnog invalida iz Domovinskog rata polazni faktor je 1,50.

 

(2) Kod izračuna invalidske mirovine hrvatskog ratnog vojnog invalida iz Domovinskog rata pripadnika gardijske postrojbe i specijalne policije u vrijeme obrane suvereniteta Republike Hrvatske i invalidske mirovine dragovoljca iz Domovinskog rata hrvatskog ratnog vojnog invalida iz Domovinskog rata polazni faktor je 1,85.

 

Ako se ovaj status prizna primjerice u mjesecu studenom 2021.g, od kada slijedi novi izračun, zapravo koliko HZMIO računa i priznaje pravo unatrag,.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija