Jump to content

Kako saznati tko je pokrenuo ovrhu?


Znatiželjantip

Preporučene objave

Pozdrav,

radi se o ovrsi starijoj od 10 godina. Godinu nakon odlaska u inozemstvo zatvoreni u svi računi u RH i ovrha je dobila ovaj status:  privremena obustava izvršenja - zatvoreni računi ovršenika. Jesu li na taj način prestali teći zastarni rokovi?

Još jedna bitna stvar, iako sam s e-građanina uspio skinuti 2 ovršna dokumenta koji se pozivaju na istu osnovu, no pokraj jednoga piše JB i grad gdje je taj JB, a kraj drugoga Izravna naplata, ja ne mogu pronaći tko je taj JB i kome trebam poslati dopis u kojem se pozivam na zastaru, a pogotovo ne znam tko je to pokrenuo Izravnu naplatu. Iznosi su smiješni, makar su porasli na znatan iznos zbog kamata, radi se o  7kn, 20kn, 14 kn i tako nekoliko stotina puta, osim jednog iznosa na kraju godine za kojeg pretpostavljam da je kamata, a taj je veliki, kao da mi nisu zatvorili neki račun. Ako ću ja hodati po gradu i pitati svakog javnog bilježnika, trebat će mi tjedni da mu uđem u trag.

Puno hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Znatiželjantip je napisao:

ovrha je dobila ovaj status:  privremena obustava izvršenja - zatvoreni računi ovršenika.

Preko čega vidite ovaj status?

prije 6 sati , Znatiželjantip je napisao:

iako sam s e-građanina uspio skinuti 2 ovršna dokumenta koji se pozivaju na istu osnovu, no pokraj jednoga piše JB i grad gdje je taj JB, a kraj drugoga Izravna naplata, ja ne mogu pronaći tko je taj JB i kome trebam poslati dopis u kojem se pozivam na zastaru, a pogotovo ne znam tko je to pokrenuo Izravnu naplatu

Izravnu naplatu na FINA-i pokreće ovrhovoditelj.

prije 6 sati , Znatiželjantip je napisao:

Iznosi su smiješni, makar su porasli na znatan iznos zbog kamata, radi se o  7kn, 20kn, 14 kn i tako nekoliko stotina puta, osim jednog iznosa na kraju godine za kojeg pretpostavljam da je kamata, a taj je veliki, kao da mi nisu zatvorili neki račun.

Iznosi na ime kakvog duga?

prije 6 sati , Znatiželjantip je napisao:

Ako ću ja hodati po gradu i pitati svakog javnog bilježnika, trebat će mi tjedni da mu uđem u trag.

To je jedan od načina, kao i podatak sa FINA-e.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 58 minuta, Borbena7 je napisao:

Preko čega vidite ovaj status?

Izravnu naplatu na FINA-i pokreće ovrhovoditelj.

Iznosi na ime kakvog duga?

To je jedan od načina, kao i podatak sa FINA-e.

Pozdrav,

prijavio sam se na e-građanin i odabrao stranicu e-blokade. Tamo se može skinuti Specifikacija naplate, ali ne daje ključne podatke, naime ne piše ime tog JB-a, ne piše zašto i kome se to plaća. Piše da novci idu u korist računa na RBA. Sad kad gledam te iznose, mislim da mi nisu zatvorili tekući račun i žiro račun jer je naknada za tekući bila 20 kn, a za žiro 7. Inače sam provjerio, računi su stvarno zatvoreni tek 2009. Jedna ovrha je iz 2008., a druga iz 2009. Ono što me zanima je li to u zastari i mogu li se stvarno pozvati na zastaru kod javnog bilježnika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Znatiželjantip je napisao:

Tamo se može skinuti Specifikacija naplate, ali ne daje ključne podatke, naime ne piše ime tog JB-a, ne piše zašto i kome se to plaća. Piše da novci idu u korist računa na RBA.

Ime JB-a je nebitno. A piše kome se plaća, onome kome idu novci.

prije 1 minutu, Znatiželjantip je napisao:

Ono što me zanima je li to u zastari i mogu li se stvarno pozvati na zastaru kod javnog bilježnika?

Zastara nastupa nakon 10. godina od pravomoćnosti rješenja o ovrsi JB-a, a da bi znali kada je ono postalo pravomoćno trebali bi na FINA-i zatražiti dokumentaciju na temelju koje provode izravnu naplatu. Žalba na zastaru se podnosi nadležnom Općinskom sudu, a koji Vas onda pozove da u roku od 15. dana pokrenete sudski postupak, radi dokazivanja svojih tvrdnji. Tako da se u to ne isplati upuštati, ako niste sigurni da je nastupila zastara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , wrritteer je napisao:

Ne gledate dobro.
Putem e-građana dobro se vidi tko je donio rješenje o ovrsi, tko ga je pokrenuo i kome se plaća.
Postoje preslike osnova za ovrhu/plaćanje i jasno je vidljivo koji javni bilježnik je donio rješenje o ovrsi.

Nigdje to ne piše, piše JB naziv grada, Skraćenica naziva suda, pa grad i to je to.  ako se radi o Zagrebu, Splitu ili slično, želim puno sreće osobi u pronalaženju javnog bilježnika. To je smiješno, inače je očito tko me je ovršio, banka jer mi nisu zatvorili račun što je strašno čest slučaj, neki ljudi npr. pokušavaju zatvoriti račun u banci po 10 godina i ne mogu.

prije 10 sati , Borbena7 je napisao:

Ime JB-a je nebitno. A piše kome se plaća, onome kome idu novci.

Zastara nastupa nakon 10. godina od pravomoćnosti rješenja o ovrsi JB-a, a da bi znali kada je ono postalo pravomoćno trebali bi na FINA-i zatražiti dokumentaciju na temelju koje provode izravnu naplatu. Žalba na zastaru se podnosi nadležnom Općinskom sudu, a koji Vas onda pozove da u roku od 15. dana pokrenete sudski postupak, radi dokazivanja svojih tvrdnji. Tako da se u to ne isplati upuštati, ako niste sigurni da je nastupila zastara.

Pa zar nije ovršni list na kojem piše 22.9.2008. dokaz da je ovrha u zastari?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Znatiželjantip je napisao:

Nigdje to ne piše, piše JB naziv grada, Skraćenica naziva suda, pa grad i to je to. 

Pa evo, upravo sam ušao u e-blokade , ušao u osnove za plaćanje i vidi vraga,
piše ime i prezime bilježnika, adresa,grad,broj ovrhe...

Kako to?

 

 

 

uređeno: od wrritteer
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Znatiželjantip je napisao:

Pa zar nije ovršni list na kojem piše 22.9.2008. dokaz da je ovrha u zastari?

Ne bih znala što smatrate ovršnim listom i što označava datum koji navodite, ali sigurno nije dovoljno za dokazivanje zastare, jer se zastarni rok može prekinuti i nakon toga teče iz početka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija