Jump to content

Žalba na rješenje i odgoda


Minimy

Preporučene objave

prije 8 sati , Minimy je napisao:

Pozdrav, 

 

ako na rjesenje o upucivanju u zatvor pises odgodi i zalbu, ali na oboje ti negativno odgovaraju, medutim jos pises zalbu na negativnu odgodu, ali sve nakon roka kad si se trebao javiti u zatvor, da li dobivas novo rjesenje za zatvor? 

Ako u Rješenju u kojem se vaša žalba - zahtjev  Odbija ne piše novi datum - na snazi je datum iz navedenog Rješenja na koji ste se žalili.
-----------------------------
Vi, možete - prigovarati - žaliti se - ali to ne odgađa izvršenje rješenja.
Pazite sad : ako je rok kad sete se trebali javiti,već prošao  za vama će biti raspisana tjeralica (ili uhidbeni nalog )
Ako, sutra odete i javite se sami - unatoč tome što se niste javili na vrijeme - vama će u kartonu stajati da ste se sami javili - kasnili 3 ili 300 dana.
Ako vas dovede policija, po tjeralici - imat će te u startu - veliki minus, u ostvarivanju određenih mogućnosti za vrijeme izdržavanja kazne - vikendi - uvjetni otpust, itd - nebitno što su vas uhitili drugi dan u vlastitom stanu, ili vas uhitili nakon  300 dana, na Tenerifima po Evropskom uhidbenom nalogu.
Mislim,, da je  jasno i poučno napisano.
poz.

uređeno: od frenki zg
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , frenki zg je napisao:

Ako u Rješenju u kojem se vaša žalba - zahtjev  Odbija ne piše novi datum - na snazi je datum iz navedenog Rješenja na koji ste se žalili.
-----------------------------
Vi, možete - prigovarati - žaliti se - ali to ne odgađa izvršenje rješenja.
Pazite sad : ako je rok kad sete se trebali javiti,već prošao  za vama će biti raspisana tjeralica (ili uhidbeni nalog )
Ako, sutra odete i javite se sami - unatoč tome što se niste javili na vrijeme - vama će u kartonu stajati da ste se sami javili - kasnili 3 ili 300 dana.
Ako vas dovede policija, po tjeralici - imat će te u startu - veliki minus, u ostvarivanju određenih mogućnosti za vrijeme izdržavanja kazne - vikendi - uvjetni otpust, itd - nebitno što su vas uhitili drugi dan u vlastitom stanu, ili vas uhitili nakon  300 dana, na Tenerifima po Evropskom uhidbenom nalogu.
Mislim,, da je  jasno i poučno napisano.
poz.

A ne ako imamo pravo na zalbu ako nam se odgoda ne odobri, jos uvijek imamo pravo na zalbu? I to ide na izvansudsku raspravu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, Minimy je napisao:

A ne ako imamo pravo na zalbu ako nam se odgoda ne odobri, jos uvijek imamo pravo na zalbu? I to ide na izvansudsku raspravu. 

Znaci 8.6 se trebam javiti u zatvor a jos nisam primio odgovor na odgodu ili zalbu, a zalba zadrzava izvrsenje rjesenja. 
znaci kad oni odgovore sve negativno ako odgovore moram se sam javiti, kako ce raspisati tjeralicu ako oni jos sami nisu odgovorili, a ulozena je zalba?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Minimy je napisao:

ako na rjesenje o upucivanju u zatvor pises odgodi i zalbu

Žalba protiv rješenja o upućivanju zadržava izvršenje rješenja. 

Molba za odgodu ne zadržava izvršenje rješenja.

prije 13 sati , Minimy je napisao:

na oboje ti negativno odgovaraju, medutim jos pises zalbu na negativnu odgodu

Žalba na rješenje povodom molbe za odgodom izvršenja kazne zatvora ne zadržava izvršenje rješenja.

Dakle ako je na žalbu protiv rješenja o upućivanju odgovoreno negativno vrijedi prvotni dan javljanja bez obzira što ste se žalili na rješenje povodom molbe za odgodu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 47 minuta, Spitfire je napisao:

Žalba protiv rješenja o upućivanju zadržava izvršenje rješenja. 

Molba za odgodu ne zadržava izvršenje rješenja.

Žalba na rješenje povodom molbe za odgodom izvršenja kazne zatvora ne zadržava izvršenje rješenja.

Dakle ako je na žalbu protiv rješenja o upućivanju odgovoreno negativno vrijedi prvotni dan javljanja bez obzira što ste se žalili na rješenje povodom molbe za odgodu.

 

Znaci ako dobijes odbijanu zalbu javis se nasljednji dan, jer ce rok za javljanje koji je donijet u rjesenju proci? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Žalba na rješenje i odgoda
  • 1 mjesec kasnije...
Na 06. 06. 2021. at 1:20, Minimy je napisao:

U rjesenju je rok 8.6 zalba je podnijeta 4.6 u roku od 3 dana od zaprimanja, a imaju rok od 5 radnih dana da odgovore na zalbu. 

Meni odgovor nikako nece stici do 8.6 pa me zanima da li dolazi ako je neg rjeseno novi datum? 

Kako se raspetljala situacija?

Imam slično pa.me zanima?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija