Jump to content

Oslobađanje plaćanja sudskih pristojbi


jasna13

Preporučene objave

Poštovani,

Nakon parnici podjele bračne stečevine imam znatne sudske troşkove.

Kako sam invalid s 60 % trajnom invalidnošću pročitala sam Zakon o sudskim pristojbama od 1.1.2019 gdje stoji da su sada konačno svi invalidi oslobođeni plaćanja sudskih pristojbi te tako izjednačeni s HRVI.

Jesam li u pravu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

U pravu ste, Zakonom o sudskim pristojbama (118/2018) članak 11. stavak 1. točka 5. trebali bi biti oslobođeni sudske pristojbe.

Osobno sam imao dva upravna postupka (tužbe), nisam plaćao sudske troškove. Jedino što ste dužni dostaviti Nalaz i mišljenje vještaka kao dokaz da ste osoba s invaliditetom. 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o besplatnoj pravnoj pomoći

prije 1 minutu, jasna13 je napisao:

Kako sam izgubila parnicu od mene se traži nadoknaditi tuženiku troškove postupka.

Ovoga niste oslobođeni.

prije 7 minuta, scvrtil6 je napisao:

Jedino što ste dužni dostaviti Nalaz i mišljenje vještaka kao dokaz da ste osoba s invaliditetom. 

Bitno je postupiti u roku po čl. 21. Zakona o besplatnoj pravnoj pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sama sam se zastupala na sudu te sam tek nakon presude došla do informacije o ovom Zakonu.Namjeravam uložiti žalbu na presudu i mogu li tada uložiti žalbu na troškove postupka s naravno Rjeşenjem o invalidnosti?

U ove troškove postupka koje moram nadoknaditi tuženiku vjerojatno su i sudske pristojbe jer tada još nisam priložila rješenje i tražila oslobađanje.Mogu li biti oslobođena bar tog dijela?

Jesam li u pravu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , jasna13 je napisao:

Namjeravam uložiti žalbu na presudu i mogu li tada uložiti žalbu na troškove postupka s naravno Rjeşenjem o invalidnosti?

Ne, zakasnili ste.

prije 2 sati , jasna13 je napisao:

U ove troškove postupka koje moram nadoknaditi tuženiku vjerojatno su i sudske pristojbe jer tada još nisam priložila rješenje i tražila oslobađanje

Treba biti obrazloženo što sve čine ti troškovi postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tužiteljica (tj ja koja sam se sama zastupala) je uspjela 40% te su joj priznati troškovi 740 kn.

Tuženiku su priznati troškovi zastupanja po odvjetniku 4×1000 što iznosi 4000 kn.

Kada se prbijuiznosi tužiteljice i tuženika iznos je 3260.00

Evo tako piše

Hvala unaprijed na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija