Jump to content

Zastara zbog nanošenja tjelesnih ozljeda


Ornela75

Preporučene objave

Poštovani, 2018 sam imala nezgodu da sam bačena na asfalt i pritom sam zadobila fakturu obje ruke i malog prsta i bila mjesec dana u gipsu. Policija je to proslijedila na državno odvjetništvo gdje je prije godinu i po podignuta optužnica ali nakon toga se ništa ne dešava. Ja imam dva svjedoka a osoba koja me je srušila u nekoj raspravi je iz Osijeka ali živi u Londonu. Na moje traženje dokumentacije dobila sam dokumente do dizanja optužnice te iskaz osobe koja mi je to učinila, snimljeno na dvd, iskaz na policiji i kod odvjetnika.pošto je on uhićen sljedeće godine pri dolasku u hrvatsku. Puno laži naravno. Još piše da će se sud temeljiti po iskazima svjedoka a čujem da on skuplja nove svjedoke koji nisu bili ni vidjeli išta. Optužnica podignuta, sve stoji, zovem dr.odv. da ne bi zastari li a savjetnik kaže to Vam ne može zastari ti. Ne znam šta se čeka, u kolovozu će 3 godine. Da li postoji zastara. Kako nas uskladiti kad je on u Londonu, po ljeti dođe u Hrvatsku.. Još molim Borbenu7, pisala joj u sandučić da mi ponovi mjesto gdje mogu provjeriti njegovo imovno stanje. Prije 2 godine mi je poslala link po kojem to mogu učiniti, međutim ne vidim više taj sadržaj. Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Par puta sam pisala o ovoj temi. 2018.godine me nećak srušio na asfalt pri čemu sam zadobila fakturu obje ruke i malog prsta. Mjesec dana bila u gipsu. Nikom za poželjeti. Ne možeš ništa sam. Ruke fiksiranje, čak ni žlicu približiti ustima. Ja i moja dva svjedoka smo dali izjavu na policiji i to je išlo na dorh. Nećak inače živi u Londonu ali je tu iz Osijeka i tamo se vjenčao sa drugim muškarcem. Na zivkanja odvjetnika koji vodi taj predmet stalno mi govori da ćemo se jednom naći i svi dati izjave kod odvjetnika i to rješavat(jednom kad on bude bio tu po ljeti). Sljedeće ljeto su ga stvarno zaustavili na ulasku u državu i ispitali jer je predmet vodila žena koja je preminula a i ja sam imala odvjetnika onda. Na moj zahtjev tražim od suda svu dokumentaciju koja se tiče mog predmeta i tu nalazim dva dvd na kojima vidim nećaka gdje daje izjavu policiji i odvjetniku. Nakon toga tip iz Dorh koji to vodi diže optužnicu ali nikako da se to pokrene. On stalno govori da ćemo se naći na sudu i mi, moji svjedoci i ja dati iskaz pred sudom, odvjetnikom. Sad će 3god od događaja a 2 od podizanja optužnice. I sve stoji. Na istim riječima "kad dođemo na sud". A Kad to? Ja sam po savjetu nekog sa ovog portala samo inicijativno ispunila zahtjev za odštetu(jer da tako ne može zastari ti) ali on još nije proglašen krivim. Da li može doći do zastare ako je podignuta optužnica? Inače sam čula da je zastara 3 godine do podnošenja tužbe. Molim odgovor. Čini mi se da tu netko koči. Pozzz😊

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija