Jump to content

Otkazni rok i godišnji


Prl21

Preporučene objave

Pozdrav, 

Može pomoć oko računanja razmjernog god. 1.4.21. sam potpisao ugovor i dao sam otkaz na današnji dan(7.6.). Otkazni rok traje 2 tjedna što znači da traje do 20.6. Sada me zanima na koliko dana godišnjeg imam pravo.

Buni me to što mi nije jasno da li se otkazni rok računa za izračun godišnjeg. 

Jer ako se računa do 7.6. Imam pravo na razmjerni od 2/12, a ako je do 20.6. Imam 3/12

Pa mi nije jasno koliko u konačnici imam. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 55 minuta, Prl21 je napisao:

Buni me to što mi nije jasno da li se otkazni rok računa za izračun godišnjeg. 

Da, jer se razmjerni dio godišnjeg odmora utvrđuje u trajanju od jedne dvanaestine punog godišnjeg odmora za svaki mjesec trajanja radnog odnosa u toj kalendarskoj godini do prestanka radnog odnosa. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po ugovoru je 20 dana godišnjeg. 

Poslodavac kaze da imam pravo na 3 dana jer sam kao radio 2 mjeseca. Ali ja radim od 1. 4. A danas sam dao otkaz. I jos moram odraditi otkazni rok koji traje dva tjedna sto znaci da mi je zadnji dan 20.6.

Pa sada kako pise da tek nakon 15. U mjesecu stjecem pravo za 1/12 punog god za taj mjesec. Nije mi najasnije jel racunam do danas ili do dana kada mi je gotov otkazni rok (20.6.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, Prl21 je napisao:

Nije mi najasnije jel racunam do danas ili do dana kada mi je gotov otkazni rok (20.6.)

Dobili ste odgovor, do prestanka radnog odnosa 20.6.

prije 9 minuta, Prl21 je napisao:

Poslodavac kaze da imam pravo na 3 dana jer sam kao radio 2 mjeseca.

Broj mjeseci  x broj dana punog GO / 12

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav,nisam se bas snasao u ovom forumu pa se ispricavam ako sam negdje krivo objavio,Trebao bi pomoc, dao sam otkaz 21.6. (Danas) ugovorom sam vezan odraditi otkazni rok u trajanju od 21 radni dan.Procitao sam negdje na netu da ne moram odraditi otkazni rok ukoliko imam pravo na godisnji odmor(ove godine niti 1 dan iskoristen,zaposlen sam nekih godinu i  sest mj) predlozio sam to svom dragom sefu koji je rekao da je to ne izvedivo,te da ce mi on dati papir kako bi prenjeo godisnji odmor u drugu firmu,no ta druga firma nije iz Hr te je ne moguce prenjeti isti.Zanima me dali je moguce izbjeci taj famozni otkazni rok tim putem i naplatit svoj godisnji da kao normalan mladic od 20god mogu otic na more :)

Hvala lp.

P.s. ispricavam se na gramatickim greskama sigurno ih ima 😊

uređeno: od Antonio_00
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 21. 06. 2021. at 22:19, Antonio_00 je napisao:

Procitao sam negdje na netu da ne moram odraditi otkazni rok ukoliko imam pravo na godisnji odmor(ove godine niti 1 dan iskoristen,zaposlen sam nekih godinu i  sest mj)

Otkazni rok morate odraditi, ali svakako imate pravo za vrijeme njega koristiti, kako stari, tako i novi godišnji odmor. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija