Jump to content

Prekoračenje brzine, cesta izvan naselja, sigurnosna greska


Stolicaistol123

Preporučene objave

Pozdrav,

nekidan sam vozio na cesti izvan naselja gdje je ogranicenje 80km/h, a ja sam vozio 146km/h, umanjeno za 10% 131km/h. E sad me zanima, u zakonu pise da na cesti izvan naselja za prekoracenje vise od 50km/h ide kazna 5-15 tisuca kuna, oduzimanje dozvole i 3 kaznena boda(Meni je napisano 5000kn, mjesec dana bez dozvole i 3 boda). Ali za prekoracenje od 30-50km/h kazna iznosi 2000kn, ne oduzima se dozvola i nema kaznenih bodova. Takoder u zakonu pise da mjerni uredaji pri brzinama vecim od 100km/h imaju dozvoljeno odstupanje +/- 3% (https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2020_05_60_1225.html, Broj 10)

sto bi smanjilo prekoracenje na 47km/h i kaznu sa 5000kn, oduzimanje dozvole i 3 boda na samo 2000kn novcane kazne sto je ogromna razlika, jos bi platio u roku 3 dana 50% toga sto bi spustilo kaznu na 1000kn. Pa me zanimalo mogu li se zalbom izvuci na tu dozvoljenu gresku radara koja meni cini ogromnu razliku ili je ta greska kod mjernih uredaja uracunata u onih 10% umanjene brzine? Znam glupost je ogromna ali eto gledam da se izvucem sta bolje jer stvarno trenutno nisam u stanju to placat. Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako treba jos koja informacija naravno mogu reci, i ako se ne mogu zaliti na odstupanje radara, postoji li jos ista da se mogu zaliti da mi smanji za taj 1km/h prekoracenje i s tim kaznu za minimalno 3000kn? Konzultirao sam se takoder i sa odvjetnicom koju znam i ona je rekla da je ovo OK i da trebaju priznati gresku radara i smanjiti prekoracenje. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija