Jump to content

Ovrha za kredit iz 2006.


wildeurope

Preporučene objave

Pozdrav, 2011 god. sam bio blokiran od strane banke (iznos dignutog kredita je bio 40.000 kn)također posjedujem potvrdu od otp banke da nemam nikakvih dugovanja prema njima. U međuvermenu mi je račun odblokiran i mislio sam da sam podmirio dugove. Tekući račun mi nije blokiran već 5-6 god.da bih me sad kontaktirala Agencija za naplatu potraživanja da je otkupila dug i da ima odvjetnikčko riješenje o ovrhi iz 2011 god.i prijeti ovrhom zbog duga po kreditu. U razgovoru s njima sam dug osporavao, jer ne znam zbog čega me fina odblokirala ako nisam podmirio dug. Isto tako u siječnju 2021. sam ovršen za 1 lipu za istu ovrhu. Agencija potrazuje 35.000,00kn. Od tog 21.113,00 glavnica, a ostalo oko 14.000,00 su kamate(što mi je skroz sumljiva cifra)prema specifikaciji sam već platio oko 15.000,00kn kamate. Sad ispada da imam još oko 14.000,00. U prilogu cu postavit specifikaciju naplate pa bih molio stručnije mišljenje i pomoć ovo mi izgleda kao da se vrtim u krug digao sam 40.000 kn. ispada da ce me na kraju koštati više od 80.000.i ova ovrha od 1 lipu mi djeluje da je račun diran samo da ne ode u zastaru.

Specifikacija_naplate_OV-251_06_.pdf 4.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Ovrha za kredit iz 2006.
prije 2 sati , dady385 je napisao:

posjedujem potvrdu od otp banke da nemam nikakvih dugovanja prema njima.

I nemate, ako su ustupili dug.

prije 2 sati , dady385 je napisao:

U međuvermenu mi je račun odblokiran i mislio sam da sam podmirio dugove.

Prema stanju sa FINA-e niste otplatili dug.

prije 2 sati , dady385 je napisao:

sad kontaktirala Agencija za naplatu potraživanja da je otkupila dug i da ima odvjetnikčko riješenje o ovrhi iz 2011 god.i prijeti ovrhom zbog duga po kreditu

Tražite ih podatke o tom rješenju, poslovni broj i tko ga je donio?

prije 2 sati , dady385 je napisao:

U razgovoru s njima sam dug osporavao, jer ne znam zbog čega me fina odblokirala ako nisam podmirio dug. Isto tako u siječnju 2021. sam ovršen za 1 lipu za istu ovrhu.

FINA-a Vas je odblokirala po traženju ovrhovoditelja, a koji je povukao svoj zahtjev, jer je dug ustupio. A pokušaj naplate 2021. je napravljen radi prekida zastarnog roka.

prije 2 sati , dady385 je napisao:

Agencija potrazuje 35.000,00kn. Od tog 21.113,00 glavnica, a ostalo oko 14.000,00 su kamate(što mi je skroz sumljiva cifra)prema specifikaciji sam već platio oko 15.000,00kn kamate. Sad ispada da imam još oko 14.000,00.

Prvo se namiruje trošak, pa kamata i napokon glavnica. Uvidom u to rješenje od 2011. trebali bi dobiti više informacija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da li se s njima može dogovoriti oko otpisa dijela duga...ima li netko iskustva i koliko se maximalno može otpisat kad bih se išlo s jednokratnom uplatom....koliko posto bi otprilike to iznosilo...mislio sam ih kontaktirat i pokušati se nagoditi da to jednokratno uplatim ali ne zam koji iznos da navedem....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , dady385 je napisao:

hvala na odg.kontaktirao sam navedene...zahtijevaju inicijalnu uplatu od 450 kn.bi nakon tog bili u mogućnosti razmotriti i prezentirati pogodnost i način otplate.....ne znam dali  je tih 450 kn.neka njihova "zamka"ili stvarno prvi korak......

Često je to način na koji prekinu eventualnu zastaru. Naime, bilo kakvom uplatom prekidate zastaru i priznajete dug.

Što ne mora značiti da je vaš predmet u zastari, čisto da znate kojim sve trikovima se služe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 08. 06. 2021. at 11:47, dady385 je napisao:

Isto tako u siječnju 2021. sam ovršen za 1 lipu

Da bi znali, da li je nastupila zastara trebate vidjeti datum kada je na FINA-i zaprimljeno Rješenje o ovrsi 2011. godine i datum kada je zaprimljeno 2021. godine. Ako između ova dva datuma nije proteklo više od 10. godina, tada nema zastare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija