Jump to content

Postupak za pokretanje naknadno pronađene imovine


jasmina55

Preporučene objave

Nakon 35 godina ustanovili smo da moj pokojni otac posjeduje grobno mjesto za koje nismo znali.

Brat i ja moramo pokrenuti postupak za pokretanje naknadno pronađene imovine.

Kako sam informirana, moram zahtjevu priložiti Potvrdu o korisniku od Gradskih grobalja i smrtni list oca.

Molim Vas pomoć.... Budući da je u međuvremenu umrla i majka (koja je u  trenutku smrti oca bila živa), trebamo li priložiti i njen smrtni list te

trebamo li brat i ja priložiti naše rodne listove da se vidi da smo djeca ili to sudu ne treba? I još nešto..... ne možemo pronaći rješenje prvog

ostavinskog postupka pa se ne možemo na zahtjevu pozvati na broj rješenja i je li to problem????

Unaprijed hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 40 minuta, jasmina55 je napisao:

Nakon 35 godina ustanovili smo da moj pokojni otac posjeduje grobno mjesto za koje nismo znali.

Za grobno mjesto se plaća grobna naknada, a ako se ne plaća 10. godina smatra se da je grobno mjesto napušteno i dodjeljuje se drugom korisniku. Pa se nameće pitanje, jeste li sigurni da nisu nastupile ove pravne posljedice?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 50 minuta, jasmina55 je napisao:

Budući da je u međuvremenu umrla i majka (koja je u  trenutku smrti oca bila živa), trebamo li priložiti i njen smrtni list

Možete.

prije 50 minuta, jasmina55 je napisao:

trebamo li brat i ja priložiti naše rodne listove da se vidi da smo djeca ili to sudu ne treba?

Nije pogreška, ali nema potrebe.

prije 51 minuta, jasmina55 je napisao:

još nešto..... ne možemo pronaći rješenje prvog

Zatražite ga od nadležnog Općinskog suda.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija