Jump to content

Upit


Poutiain

Preporučene objave

Postovani, u firmu u kojoj sam prijavljena dosla je "ovrha temeljem rjesenja o ovrsi" koju je poslao Matrix. Imala sam dugovanje po kreditu i po minusu tekuceg racuna u banci, i kako nisam bila redovan platisa, oni su nakon svega moje dugovanje prodali matrixu. Zvali su me nekoliko puta na tel, slali mailove ali ja na isto nisam odg. Prije par dana su mi poslali i uplatnice da uplatim iznos 1000 kn za tek, i 1000 za kredit. Nisam nista uplacivala. Ja sam na porodiljnom dopustu, imam otvoren zasiceni racun, pa me zanima sto moze uciniti matrix kako meni tako i firmi. Firma glasi na meni blisku osobu i nebi htjela da ona ima problema. 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 42 minuta, Borbena7 je napisao:

Osim što nema dokaza o cesiji, poslodavac se slobodno može očitovati vjerovniku i to na način da ga čl. 197. OZ ne obvezuje na postupanje.

Poslodavac je moj brat cija je firma registrirana na moju adresu radi sve poste koja dolazi, jer je on pomorac. I sad bi ja trebala napravit onda ocitovanje al nez sto napravit. Sto ako se ne ocituje firma? Jer poslodavac mi ne daje nikakva primanja i tako ce biti 3 god koliko mi duzina znosi porod. Zasto Matrix ne napravi ovrhu na finu i ceka naplatu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 minuta, Borbena7 je napisao:

Ništa neće biti, ali će oni dosađivati.

Sami ste si odgovorili. Nezakonito pokušavaju preskočiti red čekanja.

Oni ne mogu blokirat firmu il sl nesto? Ne bih htjela uvalit u probleme ikoga!

Na inetr bank mi stoji i dalje da mi je ovaj tek racun blokiran, zasto ako je banka prodala dug matrixu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, Tial je napisao:

Oni ne mogu blokirat firmu il sl nesto? Ne bih htjela uvalit u probleme ikoga!

Ne. Pogledajte čl. 197. OZ.

upravo sad, Tial je napisao:

Na inetr bank mi stoji i dalje da mi je ovaj tek racun blokiran, zasto ako je banka prodala dug matrixu?

Zato što novi ovrhovoditelj nije ažurirano svoj status tj. nije stupio na mjesto ovrhovoditelja. Pogledajte za više ovu temu. Dovoljno je da pogledate samo zadnju stranu teme, da se ne ponavljam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 29 minuta, Borbena7 je napisao:

Ne. Pogledajte čl. 197. OZ.

Zato što novi ovrhovoditelj nije ažurirano svoj status tj. nije stupio na mjesto ovrhovoditelja. Pogledajte za više ovu temu. Dovoljno je da pogledate samo zadnju stranu teme, da se ne ponavljam.

Koliko sam shvatila, matrix mora postati novi ovrhovoditelj da bi se naplacivali s dns sutra mog racuna kad bih imala priljev novca s place...?

Sto mi onda savjetujete, dali da u ime firme vratim ovaj  popunjen dopis sto su poslali ili da ignoriram?

I jos jedno pitanje ako vam je poznato, dali je moguce da banka vrati sebi moja potrazivanja od matrixa pa da se dog s bankom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, Tial je napisao:

matrix mora postati novi ovrhovoditelj da bi se naplacivali s dns sutra mog racuna kad bih imala priljev novca s place...?

Mora stupiti na mjesto ovrhovoditelja da bi sredstava išla direktno njima na račun.

prije 3 minuta, Tial je napisao:

Sto mi onda savjetujete, dali da u ime firme vratim ovaj  popunjen dopis sto su poslali ili da ignoriram?

Odgovorite im da dostavljena dokumentacija ne ispunjava zakonski propisane uvjete za provedbu ovrhe po čl. 197. OZ.

prije 5 minuta, Tial je napisao:

I jos jedno pitanje ako vam je poznato, dali je moguce da banka vrati sebi moja potrazivanja od matrixa pa da se dog s bankom?

Banke to ne rade.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Mora stupiti na mjesto ovrhovoditelja da bi sredstava išla direktno njima na račun.

Odgovorite im da dostavljena dokumentacija ne ispunjava zakonski propisane uvjete za provedbu ovrhe po čl. 197. OZ.

Banke to ne rade.

A da i stupe na mjesto ovrhovoditelja, kako bi ikakva sredstva isla njima na racun ako sam na porod. dopustu. 

 

Kako se uopce izvuc najbezbolnije iz ovoga svega🤷‍♀️

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 32 minuta, wrritteer je napisao:

Plaćanjem duga. Promjenom vjerovnika dug nije nestao i ne postoji zakonski manevar kojim ćete izbjeći plaćanje duga osim grubim nemarom vjerovnika što se događa najčešće nikada.

Nije problem niti se dug negira vec se zna da onaj tko placa dug ovakvim *utjerivacima dugova* da taj nikad ne izade iz njihova ropstva

prije 33 minuta, wrritteer je napisao:

Plaćanjem duga. Promjenom vjerovnika dug nije nestao i ne postoji zakonski manevar kojim ćete izbjeći plaćanje duga osim grubim nemarom vjerovnika što se događa najčešće nikada.

A da oni stupe na mjesto ovrhovoditelja, kako bi ikakva sredstva isla njima na racun ako sam na porod. dopustu?! Poslodavac nrma nista s time.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 59 minuta, Tial je napisao:

Nije problem niti se dug negira vec se zna da onaj tko placa dug ovakvim *utjerivacima dugova* da taj nikad ne izade iz njihova ropstva

A da oni stupe na mjesto ovrhovoditelja, kako bi ikakva sredstva isla njima na racun ako sam na porod. dopustu?! Poslodavac nrma nista s time.

Netočno. Zatezna je kamata ista, obračunava li ju agencija ili banka ili xy. 

Porodiljni dopust će jednom završiti a kamate cijelo vrijeme idu.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija