Jump to content

Nepokretna djevojka


Ktajana

Preporučene objave

Imam 39 godina, i odnedavno sam u kolicima.Moja tata ima 59 godina, srčani je bolesnik. Trenutno živimo sami u predivnoj kući na selu. Tati je u zadnje vrijeme teško brinuti se o meni. Ja imam osobnu asistenticu na 4 sata,koja je odlična jer je radila 5 godina kao sestra u domu pa ima iskustva. Prvi problem je sto je tata dosta nasilan. Drugi problem je što ja ne želim u dom jer je u domovima situacija vrlo poznata. Ja imam dečka koji je već 10 godina oduševljen sa mnom. Znamo se iz viđenja. On zna moju situaciju, i došao bi kod mene da se brine o meni. No naravno problem je tata, koji mi cijeli život brani muško društvo. Što podužeti, molim savjet? Kako je tata moj trenutni skrbnika dali me može izbaciti iz kuće i poslati u dom? Ja sam trenutno vrlo razborita i jos psihički prisebna.no radi bolesti imam specifične potrebe. Asistentica mi može pomoći u intimnoj higijeni, a dečko bi mi mogao pomagati u drugim stvarima. Dali tata ima pravo zabraniti muškarcu da dođe k meni? Dali me tata moze smjestiti u dom iako sam prisebna i zabraniti mi muskarca u kuci koji mi moze pomoci i njemu također. Molim savjet sto poduzeti? Jer naravno u domu mi nece moci posvetiti dovoljno pažnje.Ja znam prava osoba s invaliditetom, osoba ima pravo vjenčati kada hoće,i s kim hoće. Ja ne tražim vjenčanje nego samo pomoc osobe kojoj je stalo do mene. I koja će pažljivo rukohvati sa mnom te olakšati život tati i meni,dok smo još živi. Hvala, Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, Ktajana je napisao:

Prvi problem je sto je tata dosta nasilan

Prema kome i kada je sve nasilan? Što točno radi? 

prije 4 minuta, Ktajana je napisao:

Ja imam dečka koji je već 10 godina oduševljen sa mnom. Znamo se iz viđenja.

Vi ste u vezi?

prije 4 minuta, Ktajana je napisao:

On zna moju situaciju, i došao bi kod mene da se brine o meni.

Vi ne možete ići kod njega? Napuštate li kada svoju kuću?

prije 5 minuta, Ktajana je napisao:

Kako je tata moj trenutni skrbnika dali me može izbaciti iz kuće i poslati u dom?

Da li je Vama oduzeta poslovna sposobnost?

prije 6 minuta, Ktajana je napisao:

Dali tata ima pravo zabraniti muškarcu da dođe k meni?

Otac je vlasnik nekretnine?

prije 7 minuta, Ktajana je napisao:

Ja ne tražim vjenčanje nego samo pomoc osobe kojoj je stalo do mene.

Koliko dobro poznajete tu osobu da možete biti sigurni da su joj namjere iskrene?

Ispričavam se na ogromnom broju pitanja, ali Vaši odgovori su mi potrebni da bi mogli dobiti što kvalitetniji savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam zbog bolesti nepokretna već 5 godina. Imam kombinaciju 3 vrste bolesti tumora. Do prije 11 godina bila je živa moja pomajka te nas dvije obavljale 90 % poslova. Od kad sam ja nepokretna tata mora sve sam. Umoran je, živčan i rastresen. Jako puno obaveza a nema vremena za sebe. To je sve tragično. Kako ja imam jedinstvenu bolest na cijelom svijetu ne moguće je znati kako mi pomoći,te smo svi nervozni. A ja se bojim otići od tate, tj. Od kuće, jer u domovima se sve radi automatski. Zbog bolesti prije 20 godina  sam izgubila sluh. Teško pričam, a zbog doktora sam izbugila i vid na lijevo oko i imam još poteškoća. Dok sam bila zdravije izlazila sam iz kuće. No trenutno ne mogu tj. prijatelji su se poudavali i svatko ima svoje brige. Zivim na selu imam mali krug mogucnosti za druženje. Radnu sposobnost imam, čak sam i fizički bila zaposlena. Što se tiče dečka nismo u vezi i veza men ne zanima. Samo bih htjela prijateljsku sredinu koja će se pažljivo brinuti o meni. On se ponudio da mi pomogne pa razmišljam o soluciji što napraviti da olakšam tati, a opet i sebi jer trpim velike bolove i imam specifičnu situaciju. I da, tata je vlasnik nekretnine. I mislim da je jako dobar samo smo oboje tesko nemoćni. Dakle tražim mogućnost da nam pomogne. Hvala

uređeno: od Borbena7
Osobni podatak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje... Pitala sam svog decka sto planira, pa vam se javim kad odgovori.. Inače se poznajemo osobno u živo... Ali zivimo dalje jedan od drugog. Nje govi roditelji su s mora, on ima stan u Zg. Ja sam u Sisku. Kada bih dolazila u Zg onda smo se osobno družili...No to je trajalo kratko.. Normalno preko interneta svakodnevno čujemo... Nikada nismo razgovarali o pravnim stvarima... On na moru ima predivnu kuću. No mama mu je na umoru, pa više ne bude živjela na moru. Ima mjesečno osobno primanje i auto.. Ne puši, a dali bi povremeno dolazio il se preselio kod mene to čekam da se izjasni...Znam da je u domu teška situacija za moje potrebe... A naravno asistentica radi svega 4 sata u danu. Uglavnom tražim neko pametno riješenje... Nemam više rođaka jer su umrli.... A bliži prijatelji imaju svako svoj život, tj. Obitelj. Dakle čovjek je vjerojatno u mogućnosti da ostane duže vrijeme kod mene. Uglavnom smatram da trebam nekoga za uzdržavanje. Asistentica je vrlo stručna, tata dobro razumije moju situaciju, dobro se snalazi. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija