Jump to content

Najamnina na zaštićeni račun


Lovethelaw
 Dijeli

Preporučene objave

Pozdrav svima. Imam pitanje vezano uz primanje najamnine na zaštićeni račun. Naime, u Fini kažu kako najamnina ne može sjedati na zaštićeni račun, što mi je jasno. Ali u ovršnom zakonu (čl. 173, st. 7) stoji i da ukoliko je taj iznos jedini izvor primanja, može sjedati na zaštićeni račun. Zanima me, je li itko imao iskustva s tim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Lovethelaw je napisao:

Ali u ovršnom zakonu (čl. 173, st. 7) stoji i da ukoliko je taj iznos jedini izvor primanja, može sjedati na zaštićeni račun.

Propustili ste dio ovog stavka. Naime, on kaže da će se čl. 173. st. 1. i 2. OZ primjenjivati na primanja ovršenika koja nisu primici od imovine i imovinskih prava, ako imaju karakter stalnih novčanih primanja i ako ovršenik javnom ispravom dokaže da mu je to primanje jedino stalno novčano primanje. A Vaša najamnina je upravo to, primitak od imovine i imovinskih prava, te nije bitno što je to jedino stalno novčano primanje. 

prije 18 sati , Lovethelaw je napisao:

Da li bi to onda značilo da se uz predočenje javne isprave/potvrde da ne postoji niti jedno drugo primanje, može izraditi zaštićeni račun? 

 Ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

 Dijeli



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija