Jump to content

Rok zastare duga


RDNPDR

Preporučene objave

Nedavno sam dobio poštom na našu Zagrebačku adresu gdje ne boravimo, zbog prebivališata i rada u inozemstvu, već 30 godina.

Pozivaju me da vratim dug Zagrebačkoj banci koji je nastao na "neobičan način" nakon smrti mojih roditelja:

Dodajem da me Zagrebačka Banka nije nijednom u ovih 10 godina kontaktirala ili obavijestila o navodnom dugu.

Naime: moja je sestra svojevoljno i bez suglasnosti, prijevarom izbacila moju majku iz stana na Šalati
smjestivši je u Dom “Ljubav” u Velikoj Gorici gdje je mama iz tuge i nemoći ubrzo i preminula.
Tom je prilikom prisvojila cjelokupnu Ostavinu koja je nakon smrti pokojnog oca trebala biti podijeljena na 3 dijela a poslije smrti
majke na dva ravnomjerna dijela.
 
Moja je sestra umrla prošle godine i nakon njene smrti je bila Ostavinska rasprava na koju nisam nije bio ni pozvan ni spomenut kao nasljednik.
Ne znam dali je bila udata za osobu s kojim je tamo živjela. Njezin sin živi, za mene, na nepoznatoj adresi.
 
Predmete nakon smrti roditelja i dan danas nisam uspio nasljediti niti dobiti.
 
Moja je sestra bila odvjetnik. Za niz prijevara ne znam dali je bila tužena ili je odgovarala.
 
Uvjetnom kaznom od tri i pol godine zatvora je osuđena zbog falsificiranja dokumenata pri pokušaju prodaje imovine bez suglasnosti mene kao vlasnika
te zbog prijevare.
 
Iz svega navedenog možete razlučiti da je na listi prevarenih i Zagrebačka Banka.
 
Naime, nakon smrti roditelja, bivša sestra  je neovlašeno prisvojila bankovne kartice mojih roditelja te “skidala" iznose novca,
uzimala penzije (i nakon smrti roditelja) i to većinom u Poslovnici u Velikoj Gorici gdje je neprijavljeno boravila.
 
Primjetivši tu činjenicu ODMAH smo putem odvjetnika prijavili to kazneno djelo nadležnim organima.
 
NIKAD nismo dobili rezultat istrage, reakciju Zagrebačke Banke ni ishod moje prijave.
 
Stoga  ne smatram se obveznim, nakon 10 godina, odgovarati za dug moje bivše sestre koja je očito svojim poznantsvima
uspjela zataškati cijelu svoju rabotu u kojoj sam žrtva ja, i očito, Zagrebačka Banka.
 
POSTOJI LI ZASTARA u Hrvatskoj za takve slučajeve gdje se zaista nikada ZB nije javila, nismo dobili nikakve rezultate snimaka kamera na poslovnici u Velikoj Gorici...
i gdje se sada SVEA EKONIMI javlja kao utjerivač duga i manjka pri ZABI. Može li poduzeće registrirano u inozemstvu "otkupljivati dug" u HR.
 
Hvala na pomoći.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , RDNPDR je napisao:
Naime: moja je sestra svojevoljno i bez suglasnosti, prijevarom izbacila moju majku iz stana na Šalati
smjestivši je u Dom “Ljubav” u Velikoj Gorici gdje je mama iz tuge i nemoći ubrzo i preminula.
Tom je prilikom prisvojila cjelokupnu Ostavinu koja je nakon smrti pokojnog oca trebala biti podijeljena na 3 dijela a poslije smrti
majke na dva ravnomjerna dijela.
 
Moja je sestra umrla prošle godine i nakon njene smrti je bila Ostavinska rasprava na koju nisam nije bio ni pozvan ni spomenut kao nasljednik.

neovisno o zastari ,ako niste ništa nasljedili ,nemate nikakve obaveze plaćati tuđe dugove.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Mister-X je napisao:

neovisno o zastari ,ako niste ništa nasljedili ,nemate nikakve obaveze plaćati tuđe dugove.....

Naslijedio sam ali nisam ušao u posjed ostavine. Zanimao me je odgovor na pitanje: Ako se banka NIKAD nije javljala već 10 godina... a sada se pojavljuje agencija koja je otkupila navodni dug.... postoji li zastara plaćanja. Pogotovo zato što je odmah Kazneno prijavljeno otuđivanje kartica banke i dizanje novaca. Mene Agencija traži CIJELI iznos iako sam nasljednik bio samo polovine.

 

uređeno: od RDNPDR
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , RDNPDR je napisao:

Naslijedio sam ali nisam ušao u posjed ostavine.

To nije bitno.

prije 15 sati , RDNPDR je napisao:

Ako se banka NIKAD nije javljala već 10 godina... a sada se pojavljuje agencija koja je otkupila navodni dug.... postoji li zastara plaćanja. 

Odgovor na ovo pitanje ovisi o odgovorim na pitanja koja sam postavila u prethodnoj objavi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija