Jump to content

Kazna iz Italije


Tom19

Preporučene objave

Poštovani,

vozim službeni automobil i tvrtka koja je vlasnik vozila je zaprimila tri kazne za prekoračenje brzine ukupne vrijdnosti 180 eur ako platim u roku 6 dana. Radi se o radrima koji su me snimili na putu tamo i nazad. Prekoračenja su do 10 km/h po njihovom zakonu čl.142-7 C. 7.

Zanimaju me dvije stvari:

trebam li plaćati kaznu obzirom na to da sam na netu našao natpise kako ne treba plaćati takve kazne iz EU jer, po tim natpisima, neće se ništa dogodit. Također kazne sam zaprimio na talijanskom i engleskom jeziku, ali ne i hrvatskom. Netko je spominjao da moraju kumunicirati na hrvatskom.

 

i, ako tvrtka izjavi da neće platiti kaznu i da moje podatke da meni dostave kaznu, teku li onda svi rokovi ponovo od trenutka doastave  obavijesti meni ili od trenutka kada je frima preuzela poštu?

I ako ne primim kaznu/obavijset u roku od 12 mjeseci od samog događaja nastupa li zastara kako su mi rekli?

Uglavnom, moglu li se kako spasiti kazni :)

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dok ne platiš nema vožnje po Italiji.Talijani imaju svoje šeme pa ih zanima registracija auta i ako primijete i zaustave to vozilo neće ih previše zanimati tko je vozio nego samo odmah plaćanje kazne.Mogu vozilo odmah stavit u žicu dok se kazna ne plati.Da tvrtka sama nema problema javit će podatke od vozača.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija