Jump to content

Nasljeđivanje


Katea

Preporučene objave

Pozdrav

Sestra i ja dobile smo u nasljedstvo vikendicu prije 10 godina. Sestra se udaje za covjeka koji ima sina iz prvog braka. Zanima me ima li sin iz prvog braka jednako pravo vlasnistva tj moze li naslijediti dio vikendice jednako kao i sestrina i moja djeca? Postaje li sestrin buduci muz isto vlasnik te nasljedene vikendice kao i nas dvije? Isto me zanima ako jedna strana zeli prodati dio vikendice (nije etazirana) moze li to napraviti?

Hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Katea je napisao:

Postaje li sestrin buduci muz isto vlasnik te nasljedene vikendice kao i nas dvije?

Ne, radi se o imovini koju je vaša sestra imala prije stupanja u bračnu zajednicu, međutim u pogledu nasljeđivanja je nešto drugo, odnosno ukoliko nadživi vašu sestru bit će njen nasljednik. 

 

prije 3 sati , Katea je napisao:

ako jedna strana zeli prodati dio vikendice (nije etazirana) moze li to napraviti?

Može, neovisno o činjenici da se radi o suvlasništvu, dakle eventualni kupac stupa u isti pravni položaj koji je imao prodavatelj u trenutku prenosa prava vlasništva. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Katea je napisao:

Pozdrav

Sestra i ja dobile smo u nasljedstvo vikendicu prije 10 godina. Sestra se udaje za covjeka koji ima sina iz prvog braka. Zanima me ima li sin iz prvog braka jednako pravo vlasnistva tj moze li naslijediti dio vikendice jednako kao i sestrina i moja djeca?

Ne. 

prije 13 sati , Katea je napisao:

Postaje li sestrin buduci muz isto vlasnik te nasljedene vikendice kao i nas dvije?

Ne.

Imovinu naslijeđujete vi i sestra. Njen suprug i njena djeca mogu biti nasljednici ako sestra premine prije njih. uprugov sin iz prvog braka naslijeđuje svog oca i svoju majku. Ako vaša sestra premine prije svog supruga, pa onda i on premine, njegov sin bi naslijedio dio koji je u takvom scenariju naslijedio njegov otac. 

prije 13 sati , Katea je napisao:

Isto me zanima ako jedna strana zeli prodati dio vikendice (nije etazirana) moze li to napraviti?

 

Može.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija