Jump to content

otkaz ugovor na određeno - financijska klauzula

drazen1983
 Dijeli

Preporučene objave

Zaposlen sam od 1.1.2021. na određeno do kraja godine. U ugovoru mi stoji stavka da imam probni rok od 6 mjeseci i da mi se ta godina tretira kao obuka i usavršavanje, te da sam slijedeće 4 godine nakon prerioda usavršavanja obvezujem ostati u firmi kao njen zaposlenik. Ako dam ili dobijem otkaz u tom periodu moram nadoknaditi troškove. Zanima me, ako sada dam otkaz, jesam li obavezan nadoknaditi troškove firmi ili ta klauzula počinje vrijediti tek nakon završene prve godine? Također, u ugovoru je propisana visina mjesečne plaće koja je za nominalni broj sati uvijek ista, ali svaki mjesec iznos uplaćen na račun bude par desetaka kuna manji od dogovorenog iznosa. 

Dijeli na drugim stranicama

prije 15 minuta, drazen1983 je napisao:

Zanima me, ako sada dam otkaz, jesam li obavezan nadoknaditi troškove firmi ili ta klauzula počinje vrijediti tek nakon završene prve godine?

Ta klauzula već vrijedi.

prije 15 minuta, drazen1983 je napisao:

u ugovoru je propisana visina mjesečne plaće koja je za nominalni broj sati uvijek ista, ali svaki mjesec iznos uplaćen na račun bude par desetaka kuna manji od dogovorenog iznosa. 

Razlika Vam nije jasna ni iz uručenog obračuna plaće?

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Dijeli

• Napravi novi...

Važna informacija