Jump to content

Optužni prijedlog -po čl. 3. st. 1. toč.1. ZoSZD


trokut

Preporučene objave

Poštovani, 

prije par dana dobio sam na adresu optužni prijedlog s kojim se predlaže:

1. provođenje prekršajnog postupka (podcrtano i boldano)

2. uvid u kaznene evidencije (nepodcrtano i neboldano)

3. uvid u obavijest izdanoj prema članku 109.a. Prekršajnog zakona ser.br. 003##### (podcrtano i boldano)

4. da se u postupku provedu dokazi: (podcrtano i boldano)

  • izvješće o zaticanju
  • potrvrda o privremenom oduzimanju predmeta
  • zapisnik o privremenom oduzimanju predmeta
  • zapisnik o ispitivanju osumnjicenika
  • Sl. zabiljeska o prelim. ispitivanju materije

 

Nadalje, zatražena je kazna od 10 000 HRK i obavezno liječenje od ovisnosti. Razlog tog optužnog prijedloga jest činjenica da su me na autocesti zaustavili policajci kojima sam dobrovoljno predao 1.5g marihuane i 0.5g gljiva. Imam jos iz 2019. pravomocnu presudu zbog posjedovanja 1g gljiva.

Ono što mene tu zanima jest mogu li se pozivati u pisanoj obrani na činjenicu da sam dobrovoljno predao drogu koju nisam konzumirao nego sam imao namjeru konzumirati i da nisam ovisnik. Zapravo, ono šta me zanima je mogu li izbjeći ovu mjeru obveznog liječenja i mogu li kako smanjiti novčanu kaznu? Svakako u pisanoj obrani mislim u potpunosti priznati krivicu i izraziti kajanje. Takoder, pozvao bi se na niska primanja i činjenicu da sam dobrovoljno predao drogu policajcima. 

Hvala unaprijed

uređeno: od Borbena7
Naslov
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Optužni prijedlog -po čl. 3. st. 1. toč.1. ZoSZD

Znači na ročištu ćeš sve reći sucu.Sudac ne mora "postupati" po onome napisanom u optužbom prijedlogu jer policija predlaže kaznu.U biti ako i dobiješ liječenje ne moraš na njega ni ići a sud te zato može oderat sa najmanje 3000 kn.Za posao u RH ne trebaš izvod iz prekršajne evidencije tako da budući poslodavac neće ni znat za kaznu.Jedino ćeš bit pokretna meta policiji ali me zbog liječenja nego općenito zbog navedenog prekršaja.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

evo samo da javim: u optuznom prijedlogu je bilo 10000kn novcane kazne i obvezno liječenje od ovisnosti. na kraju mi je presudeno 4 tisuce kuna bez ikakvog liječenja, testiranja ili ičega. 

 

Samo me zanima jos od kojeg trenutka je presuda pravomocna i od kad krece teci rok za uplatu 2/3 iznosa od 4 tisuce kuna? S obzirom da ce mi na postu doci ona plava obavijest iz poste, smatra li se urucenom presudom tek kad pokupim to na posti? hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija