Jump to content

Prava pacijenta na dijalizi i transplantaciji


Nuska

Preporučene objave

Poštovani, 

imam 68 godina te skoro 2 godine idem na dijalizu. Obzirom da mi je dijalizni centar blizu, supruga me vozi na dijalizu. Na početku dijalize bilo mi je rečeno da ću dobivati putne naloge, te na temelju njih ostvariti pravo na povrat troškova prijevoza jer me ne vozi sanitetski prijevoz. Iznos koji sam dobivao bio je 720 kn. Doktorici opce prakse sam slao putni nalog i popunjeni formular, ona je svaki mjesec trebala napisati da ne ostvarujem pravo na sanitetski prijevoz. Nakon čitanja članaka na stranicama HZZO  da pravo na sanitetski prijevoz radi korištenja zdravstvene zaštite ostvaruje osigurana osoba koja je: nepokretna, teško pokretna i kojoj zbog prirode bolesti nije preporučeno samostalno kretanje. Moja doktorica vise mi ne želi pisati tu potvrdu i tvrdi da sam ju ja prisiljavao putem maila da mi piše te potvrde i da ja vrlo dobro znam da imam pravo. Ne znam ni sam na što imam pravo ili nemam. Puno puta sam zvao HZZO ali oni se ne želi izjasniti po tom pitanju, doktorica tvrdi da nemam pravo na naknadu, jer kod bubrežnih bolesnika su pravila drugačija. Može pomoć oko mojih prava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija