Jump to content

Javna drazba + ispraznjenje nekretnine


Zagy321

Preporučene objave

pozdrav, imao bih 3 pitanja

nakon sto zavrsi javna drazba (ponuda postoji) koji je slijedeci korak? fina informira sud? postoji li tu neka mogucnost za zalbu?

prilikom iseljenja iz stan, dok je jos drazba u tijeku, da li postoji ogranicenje sto stanar moze ponijeti sa sobom? tip - moze li skinuti klimu, slavine, umivaonik,...?

nakon zavrsteka drazbe, koliko otprilike traje proces do iseljenja prijasnjeg vlasnika (ili jos bolje - kako ide proces)?

 

hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Zagy321 je napisao:

nakon sto zavrsi javna drazba (ponuda postoji) koji je slijedeci korak? fina informira sud?

FINA-a obavijest sud, a onda sud utvrdi koji je kupac ponudio najvišu cijenu, te potom donosi rješenje o dosudi nekretnine.

prije 2 sati , Zagy321 je napisao:

postoji li tu neka mogucnost za zalbu?

Ovisi o samom predmetu, ali ulaganje žalbe samo da bi se žalba uložila, nema smisla.

prije 2 sati , Zagy321 je napisao:

prilikom iseljenja iz stan, dok je jos drazba u tijeku, da li postoji ogranicenje sto stanar moze ponijeti sa sobom? tip - moze li skinuti klimu, slavine, umivaonik,...?

Nosite svoje stvari.

prije 2 sati , Zagy321 je napisao:

nakon zavrsteka drazbe, koliko otprilike traje proces do iseljenja prijasnjeg vlasnika (ili jos bolje - kako ide proces)?

Ispražnjenju i predaji se pristupa nakon pravomoćnosti rješenja o predaji nekretnine kupcu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Nosite svoje stvari.

 

hvala na odgovorima, samo me ovaj dio muci: ja sam kupio te pipe, klimu, jos neke stvari - al naravno da nemam racune od prije 15 godina

da li onda novi kupac moze traziti od mene neku naknadu stete?

 

"Zalba radi zalbe"

 

pa nije u biti reda radi, nego je stan krivo procjenjen i nepotpuno oglasen kod fine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Zagy321 je napisao:

da li onda novi kupac moze traziti od mene neku naknadu stete?

Ne vjerujem da će tražiti, osim ako prilikom uklanjanja uređaja ne demolirate stan.

prije 2 sati , Zagy321 je napisao:

pa nije u biti reda radi, nego je stan krivo procjenjen

Mogli ste uložiti prigovor na nalaz i mišljenje vještaka, pa se nameće pitanje, da li ste to učinili?

prije 2 sati , Zagy321 je napisao:

nepotpuno oglasen kod fine

Na što mislite pod ovim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 28. 06. 2021. at 17:37, Borbena7 je napisao:

Ne vjerujem da će tražiti, osim ako prilikom uklanjanja uređaja ne demolirate stan.

Mogli ste uložiti prigovor na nalaz i mišljenje vještaka, pa se nameće pitanje, da li ste to učinili?

Na što mislite pod ovim?

nisam znao za drazbu dok slucajno nisam naletio na oglas kod fine, u kojem trenutku vise nije bilo moguce osporit procjenu (kontaktirao sam 2 odvjetnika po tom pitanju)

Sto se tice zalbe, i da bih ju mogao uloziti trebam negdje naci rjesenje o prodaju, tj. zakljucenju prodaje (bilo je ponuda i rok je gotov) - pokusavam naci na e-oglasnoj ploci opcinskog suda po broju spisa ovrhe ili po ID-u nadmetanja kod fine, ali nigdje ne nalazim nista

mozda postoji neki rok u kojem fina salje izvjesce o prodaji sudu? ili se to moze pronaci negdje drugdje? svakako bih molio pomoc gdje da nadem to, da mi ne prode rok za zalbu

obzirom da nisam u Hr trenutno, niti mogu nac odvjetnika niti osobno preuzimat posiljke sa suda, pa zbog toga ovisim o e-ploci suda/fine

 

kod fine pise:

Uvažavajući zakonske propise, Financijska agencija nakon završetka elektroničke javne dražbe dostavlja nadležnom sudu Izvještaj o provedenoj elektroničkoj javnoj dražbi sa svim relevantnim podacima o provedenom nadmetanju. Stoga se radi uvida u tijek nadmetanja potrebno obratiti nadležnom sudu pred kojim se vodi ovršni ili stečajni postupak

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, Zagy321 je napisao:

nisam znao za drazbu dok slucajno nisam naletio na oglas kod fine, u kojem trenutku vise nije bilo moguce osporit procjenu

Sva pismene iz spisa Vam se moraju dostaviti, ako ih nema tko preuzeti na adresi prebivališta/boravišta onda Vam se dostavljaju preko oglasne ploče ili Vam je imenovan privremeni zastupnik.

prije 8 minuta, Zagy321 je napisao:

mozda postoji neki rok u kojem fina salje izvjesce o prodaji sudu?

Odmah po završetku elektroničke javne dražbe.

prije 9 minuta, Zagy321 je napisao:

obzirom da nisam u Hr trenutno, niti mogu nac odvjetnika niti osobno preuzimat posiljke sa suda, pa zbog toga ovisim o e-ploci suda/fine

Ovo bez odvjetnika nećete riješiti. Sve što Vam treba je u sudskom spisu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 38 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovo bez odvjetnika nećete riješiti. Sve što Vam treba je u sudskom spisu.

ok, konacno sam nasao sudski, spis, gledao sam krivi sud 🙄

dakle, po ovrsnom spisu, najnovija stavka (po datumu) je iz Svibnja, da li bi tu trebala biti i stavka o prodaji od strane FINE?

i jos jedan detalj - iako sam ja vlasnik stana i ovrha ide zbog ugovora na moje ime, posto u gruntovni stoji da je vlasnik druga osoba (prijasnji vlasnik), imam li ja uopce pravo na zalbu u svoje ime? Jer na rjesenju o ovrsi (koje sam bio uspio procitat na fininim stranicama, ali ga nazalost nisam dowloadao) stoj ida je ovrsenik prijasnji vlasnik, a ne ja (ja se zapravo nigdje ni ne spominjem u tom rjesenju)

 

znam da bi odvjetnik bio idealan, i u planu je dolazak u HR da ga nadem (zapravo vec imam nacelno dogovor sastanak sa jednim koji je upoznat s predmetom) i predam mu cijeli predmet (jer moram pirkupit odredenu dokumentaciju osobno), no neizvedivo mi je to u slijedecih mjesec dana

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Zagy321 je napisao:

konacno sam nasao sudski, spis

Sudski spis je samo jedan i to onaj na sudu.

prije 2 minuta, Zagy321 je napisao:

Jer na rjesenju o ovrsi (koje sam bio uspio procitat na fininim stranicama, ali ga nazalost nisam dowloadao) stoj ida je ovrsenik prijasnji vlasnik, a ne ja (ja se zapravo nigdje ni ne spominjem u tom rjesenju)

U tom slučaju žalbu ne, ali možete prigovor treće osobe.

prije 4 minuta, Zagy321 je napisao:

no neizvedivo mi je to u slijedecih mjesec dana

U ovoj fazi postupka sve je to jako kasno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 minuta, Borbena7 je napisao:

Sudski spis je samo jedan i to onaj na sudu.

U tom slučaju žalbu ne, ali možete prigovor treće osobe.

U ovoj fazi postupka sve je to jako kasno.

a) dobro, krivo sam se izrazio - konacno sam nasao e-predmet (OVR-xxxx/xxxx) na e-oglasnoj ploci suda, ali i dalje je cinjenica da je zadnja stavka iz svibnja. Dakle, ako mi mozete potvrdit - tu bi se trebala pojaviti zabiljeska (ili kako pise sluzbeno: Pismena) od fine o uspjesno provedenoj prodaji putem e-drazbe?

 

b) znate li gdje bih mogao procitati vise o "prigovoru trece osobe" kako bi ga tocno napisao? i ako slucajno znate koliki je rok za takav prigovor po zavrsetku e-drazbe?

c) znam, ali ne zelim samo tako odustati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Zagy321 je napisao:

a) dobro, krivo sam se izrazio - konacno sam nasao e-predmet (OVR-xxxx/xxxx) na e-oglasnoj ploci suda, ali i dalje je cinjenica da je zadnja stavka iz svibnja. Dakle, ako mi mozete potvrdit - tu bi se trebala pojaviti zabiljeska (ili kako pise sluzbeno: Pismena) od fine o uspjesno provedenoj prodaji putem e-drazbe?

Kroz eSpis to nećete vidjeti. To može biti u formi običnog dopisa. A kasnije sud, ako su ispunjeni uvjeti donosi rješenje o dosudi nekretnine koje bi trebalo biti vidljivo kroz eSpis.

prije 4 minuta, Zagy321 je napisao:

b) znate li gdje bih mogao procitati vise o "prigovoru trece osobe" kako bi ga tocno napisao? i ako slucajno znate koliki je rok za takav prigovor po zavrsetku e-drazbe?

Čl. 59. OZ.

prije 4 minuta, Zagy321 je napisao:

c) znam, ali ne zelim samo tako odustati

Prigovor treće osobe ne sprječava provedbu ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Kroz eSpis to nećete vidjeti. To može biti u formi običnog dopisa. A kasnije sud, ako su ispunjeni uvjeti donosi rješenje o dosudi nekretnine koje bi trebalo biti vidljivo kroz eSpis.

Čl. 59. OZ.

Prigovor treće osobe ne sprječava provedbu ovrhe.

ako sam dobro shvatio: osim da osobno odem u HR i zatrazim taj spis, zapavo ce na e-ploci (eSpis) to biti prekasno objavljeno da ja mogu uloziti zalbu?

 

cl. 65, stavak 1, tocka 11 kaze:

Ako ovrsna javnobiljeznicka isprava potjece iz ugovora koji je zakljucio potrosac te je, ovisno o raspolozivim dokazima, vjerojatna nistetnost jedne ili vise ugovornih odredbi, do podnosenja tuzbe za stavljanje izvan snage nagodbe ili javnobiljeznicke isprave na temelju koje je dopustena ovrha ili tube za utvrdenje njezine nistetnosti, a najdulje u trajanju do 30 dana

 

Obzirom da ovrha proizlazi iz ugovora o kreditu U CHF, a vrhovni sud je dosudio da su tecaj i kamatna stopa nistetni, znaci li to onda da se ovrha moze odgoditi jer su zakonski ispunjeni uvjeti iz gorenavedenog zakona? Tuzba jos nije pokrenuta, ali sam u procesu prikupljanja dokumentacije i uskoro cemo predat tuzbu

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 05. 07. 2021. at 14:41, Zagy321 je napisao:

ako sam dobro shvatio: osim da osobno odem u HR i zatrazim taj spis, zapavo ce na e-ploci (eSpis) to biti prekasno objavljeno da ja mogu uloziti zalbu?

Sva pismena se jednako oglašavaju na oglasnoj ploči, odnosno rok za žalbu teče nakon isteka osmog dana od objave.

Na 05. 07. 2021. at 14:41, Zagy321 je napisao:

znaci li to onda da se ovrha moze odgoditi jer su zakonski ispunjeni uvjeti iz gorenavedenog zakona?

Vi bi ulagali žalbu ili bi sada išli sa prijedlogom za odgodu? Zašto se toliko čekalo sa ovom tužbom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 08. 07. 2021. at 10:48, Borbena7 je napisao:

Sva pismena se jednako oglašavaju na oglasnoj ploči, odnosno rok za žalbu teče nakon isteka osmog dana od objave.

Vi bi ulagali žalbu ili bi sada išli sa prijedlogom za odgodu? Zašto se toliko čekalo sa ovom tužbom?

nazalost zbog korone i nemogucnosti dolaska u hr se tuzba za nistetnost ugovora nije podnijela prosle godine, vec ce se ici s njom tek ove godine

a i koliko sam vidio u medijima, neki dan je tek ustavni sud presudio da se nekretnina ne moze ovrsiti prije nego sud provjeri da ugovor po kojem se radi ovrsenje nema nistetnih dijelova, a kod mog ugovora u CFH postoje nistetne odredbe, ne znam da li je prekasno da se pozovem sada na tu presudu?

Izaslo je rjesenje na e-oglasnoj ploci i pise:

"Protiv ovog rješenja imaju pravo žalbe stranke i osobe koje su sudjelovale na dražbi kao ponuditelji (čl. 105. OZ-a) u roku od 8 dana koji počinje teći najkasnije istekom roka od tri dana od isticanja rješenja na oglasnoj ploči suda."

 

1. ako dobro shvacam - rok za zalbu je od dana "Posljednji datum objave" pa +8 dana?

2. ja se nisam bio ponuditelj, a nisam ni naveden kao stranka u ovrsi (jer stan po gruntovnici jos uvijek glasi na starog vlasnika) - mogu li ja onda uopce ulozit zalbu u svoje ime?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija