Jump to content

Sudski postupak ili utvrđivanje prekršaja - uplatnice!?


sbrbot

Preporučene objave

Dobio sam kaznu za prekoračenje brzine 1000 kn i žalio sam se. U Presudi suda se navodi da mi se kazna smanjuje na 600kn (ako platim unutar 15 dana 2/3 prizna se cijeli iznos) te dodatno je u presudi navedeno da moram platiti sudske troškove od 100kn. No u koverti sam s Presudom dobio dvije uplatnice; jedna za "PLAĆANJE NOVČANE KAZNE" bez navedenog iznosa i druga "PLAĆANJE UTVRĐIVANJA PREKRŠAJA" u iznosu 200kn. Znači nema uplatnice od 100kn za sudske troškove, ali ima za utvrđivanje preršaja. Sad mi nije jasno, što tu treba platiti?  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisi li mi dao posve krivu informaciju!?; inicijalna kazna od 1.000kn je nakon prigovora i uvažavanja olakotnih okolnosti preinačena u novu kaznu od 600kn, ako platim 2/3 od tih 600kn što je 400kn onda je kazna riješena, ako ne platim unutar 15 dana onda moram platiti 600kn (punu kaznu) - stana kazna od 1.000kn više ne postoji. Drugo je samo nagađanje da je onih 200 kn 100 + 100 za sud i utvrđivanje prekršaja, ali nekako sumnjam. Odje sam pitao da ne bih morao u pisarnicu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Krivo sam pročitao,400 kn je.

Nije nagađanje jer neki sudovi naplaćuju svoj "rad" i izdavanje PN-a a neki ne.A može bit i greška jer presude idu "jedna preko druge" pa službenica "zaboravi" prepraviti troškove iz nečije prijašnje presude.Tako da je jedini točan odgovor pisarnica.Ne moraš ići možeš i nazvati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad gledam kuvertu, vidim da je pošiljatelj zapravo MUP, a ne sud. Valjda sud MUP-u šalje Rješenje, a oni onda prosljeđuju meni (s uplatnicama).

Valjda su ovi u MUP-u stavili krive uplatnice ili "slučajno" krive uplatnice gdje hoće da njima ide 200kn, a onda neka mi FINA prisilno skine 100 za sudske troškove + prisilna naplata 50kn.

Poslao sam upit MUP-u da vidimo što je. Naravno, neće odgovori dok ne prođe 15 dana unutar kojih moram platiti.

Država i pol!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako sam istinoljubiv, posipam se pepelom i moram reći da su mi iz MUP odgovorili unutar 24 sata!

Također @Sivko je bio u pravu za 100 kn + 100 kn.

Drugima za info jer tome forum služi, njihov odgovor je sljedeći:

Citiraj

 

Poštovani,

plaćate 200 kn troškova jer ste dobili 100 kn troškova kod izdavanja Obaveznog prekršajnog naloga i sud vam je odredio dodatnih 100 kn za odlučivanje po prigovoru.

 

Još uvijek mi nije 100% sve jasno, ali barem znam što od mene očekuju da platim.

Ovo "troškovi kod izdavanja Obaveznog prekršajnog naloga"; to je kao dobivaš 500 kn za prekršaj, ali još 100 kn što smo ti izdali prekršaj, šta je to? Pa može još 50 kn što smo zabilježili da smo ti izdali prekršaj + još 20 kn što smo izvršili provjeru da smo ti zabilježili da smo ti izdali prekršaš + ...

No kako to ide, plati i nastavi dalje, život će ti bili lakši.

 

uređeno: od sbrbot
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 29. 06. 2021. at 8:14, sbrbot je napisao:

Kako sam istinoljubiv, posipam se pepelom i moram reći da su mi iz MUP odgovorili unutar 24 sata!

Također @Sivko je bio u pravu za 100 kn + 100 kn.

Drugima za info jer tome forum služi, njihov odgovor je sljedeći:

Još uvijek mi nije 100% sve jasno, ali barem znam što od mene očekuju da platim.

Ovo "troškovi kod izdavanja Obaveznog prekršajnog naloga"; to je kao dobivaš 500 kn za prekršaj, ali još 100 kn što smo ti izdali prekršaj, šta je to? Pa može još 50 kn što smo zabilježili da smo ti izdali prekršaj + još 20 kn što smo izvršili provjeru da smo ti zabilježili da smo ti izdali prekršaš + ...

No kako to ide, plati i nastavi dalje, život će ti bili lakši.

 

Mogli su to objasniti i u presudi/rješenju.Plaćaš izdavanje je je tako napisano a ne po nečijem ćefu.

https://mup.gov.hr/pristup-informacijama-16/zakoni-i-ostali-propisi/rjesenje-o-utvrdjivanju-cijena-posebnih-troskova-nastalih-radom-ministarstva-unutarnjih-poslova/230357

I na kraju te ispalo kao da si platio 50% kazne ali si sad i u prekršajnog evidenciji.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija