Jump to content

Ovrha na pokojnika tj. nasljednika


Magic Acid

Preporučene objave

Pozdrav,

koja je procedura kod potraživanja banke (dugovanje na tekućem računu pokojnika) prema nasljedniku. Ostavinska je prošla, gdje se definiralo da nasljednik dobiva nekretninu i debitnu karticu (iliti dug) pokojnika.

Zvao sam banku, ali djelatnica mi nije bila od pomoći jer njoj ne piše da je osoba koja je dužna preminula.

Nasljednik je spreman platiti dug pokojnika, ali me zanima procedura bez da se pokrene ovrha. Dali su oni (Banka) dužni prvo poslati obavijest nasljedniku o dugovanju pokojnika ili mogu pokrenuti ovrhu bez da prethodno najave nasljedniku?

 

uređeno: od Magic Acid
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači prvo ide poziv nasljedniku, pa tek onda eventualna ovrha?

Ja imam obavijest od banke (adresiranu na pokojnika) u kojem piše da će se pokrenuti ovrha, ako se ne plati dugovanje u roku od 15 dana (taj rok je prošao) te da je isti zatvoren. Oni očito nemaju obavijest da je osoba preminula prije pola godine, te i dalje šalju opomene na krivu adresu. Znači najbolje da sačekam, obavijest adresiranu na nasljednika.

uređeno: od Magic Acid
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, Magic Acid je napisao:

Znači najbolje da sačekam, obavijest adresiranu na nasljednika.

Ukoliko imate namjeru platiti taj dug, onda kao zakonski nasljednik zatražite od banke da Vam se očituje po čl. 82. st. 1. Zakona o obveznim odnosim. Ovo navodim, jer vjerovnik može pokušati naplatu ovog duga tek nakon nekoliko godina, a za to vrijeme Vam rastu kamate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija