Jump to content

Prodaja kuće i prelazak obveza na kupca ?


Prava123

Preporučene objave

Poštovani, 

kuću sam prodala tj. zaključen je ugovor 30.09.2020. godine a općini gdje se za kuću plaćaju komunalne naknade sam dostavila ugovor u siječnju 2021. godine. 

Zanima me jesam li ja obvezna platiti za 10, 11 i 12 mjesec 2020. godine komunalne naknade s obzirom da više nisam vlasnica navedene kuće. 

Hrvatske vode su mi javili da nakon 01.10.2020. godine moja obveza prelazi na novog vlasnika a iz navedene općine su mi javili da ja moram platiti za cijelu 2020. godinu. jer sam im javila u siječnju 2021.godine. 

Meni to baš nije logično jer oni bi trebali dobiti obavijest i od Porezne uprave da postoji novi vlasnik kuće. Isto kao što im nisam javljala kada sam kupila kuću da sam novi vlasnik, ali su me oni pronašli tj. Porezna im je javila i redovno su mi slali uplatnice za komunalnu naknadu. 

Molim za savjet i mišljenje ?

Hvala i lijep pozdrav, 

uređeno: od Prava123
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 30. 06. 2021. at 9:26, Prava123 je napisao:

Zanima me jesam li ja obvezna platiti za 10, 11 i 12 mjesec 2020. godine komunalne naknade s obzirom da više nisam vlasnica navedene kuće. 

Zakonom o komunalnom gospodarstvu određeno je da je obveznik dužan o svim promjenama koje se odnose na obvezu plaćanja komunalne naknade obavijestiti gradsko upravno tijelo nadležno za komunalne poslove u roku od 15 dana od nastanka promjene. Ako se obveznik ne obavijesti o promjeni, smatra se i dalje obveznik plaćanja komunalne naknade i to sve do trenutka dok upravnom tijelu ne dostavi isprave na temelju kojih bi se moglo donijeti novo rješenje.

Na 30. 06. 2021. at 9:26, Prava123 je napisao:

Hrvatske vode su mi javili da nakon 01.10.2020. godine moja obveza prelazi na novog vlasnika a iz navedene općine su mi javili da ja moram platiti za cijelu 2020. godinu. jer sam im javila u siječnju 2021.godine. 

Bili ste dužni o nastaloj promjeni obavijestiti isporučitelja usluge u roku od 15 dana, a kako ovo niste napravili tako solidarno odgovarate za plaćanje vodne usluge do trenutka dostavljanja vjerodostojne dokumentacije o promjeni korisnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija