Jump to content

Skrbništvo


ina-rina

Preporučene objave

Pozdrav,

Dobila sam skrbništvo nad dvoje maloljetne djece, otac se žalio, u međuvremenu nije kontaktirao djecu niti se odazivao centru za socijalnu skrb u vezi ostvarivanja prava na zajedničku skrb, također se nije pojavio na sudu 2 puta, uskoro je i treće ročište. Ne sumnjam da ću nakon svega dobiti skrbništvo, nego, moje pitanje je. Hoće li imati pravo na žalbu. Bojim se da će ovo ići u nedogled 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Borbena7 je napisao:

Da, svakako će imati pravo na žalbu. A žalba ne odgađa izvršenje rješenja.

Hvala, zbunjena sam, jer, prošli put nisam ga mogla ovršiti na fini jer ne plaća alimentaciju zbog njegove žalbe, rečeno je da nije pravomoćno i da ne mogu ništa.

Također ne mogu djeci promijeniti adresu boravišta bez njega (nemamo kontakt, ne znam je li uopće u Hrvatskoj) a na centru za socijalnu skrb kažu; ne možemo ništa dok traje sud 🤷‍♀️

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , ina-rina je napisao:

Hvala, zbunjena sam, jer, prošli put nisam ga mogla ovršiti na fini jer ne plaća alimentaciju zbog njegove žalbe, rečeno je da nije pravomoćno i da ne mogu ništa.

Ovrha na FINA-i se provodi na temelju ovršne isprave, a to bi ovdje bila pravomoćna i ovršna presuda, a što Vaša nije s obzirom da je žalbeni postupak u tijeku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Borbena7 je napisao:

Ovrha na FINA-i se provodi na temelju ovršne isprave, a to bi ovdje bila pravomoćna i ovršna presuda, a što Vaša nije s obzirom da je žalbeni postupak u tijeku.

To znači da može ići u nedogled, tj dok djeca ne budu punoljetna. 

S obzirom da mijenjamo adresu stanovanja, a s ocem nemam kontakt, je li centar za socijalnu skrb obavezan dati izjavu da ih mogu sama prijaviti na drugoj adresi ili su u pravu kada kažu da ne mogu ništa dok je postupak u tijeku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, ina-rina je napisao:

To znači da može ići u nedogled, tj dok djeca ne budu punoljetna.

Pa ne bih se složila, odluka suda po žalbi je u ovakvim postupcima hitna. I ako prvostupanjska odluka bude potvrđena, tada kamate na utvrđenu obvezu na ime uzdržavanja teku od dana donošenja te prvostupanjske odluke ili dana koji je već u njenom sadržaju utvrđen kao dan od kada dospijeva ova obveza.

prije 6 minuta, ina-rina je napisao:

S obzirom da mijenjamo adresu stanovanja, a s ocem nemam kontakt, je li centar za socijalnu skrb obavezan dati izjavu da ih mogu sama prijaviti na drugoj adresi ili su u pravu kada kažu da ne mogu ništa dok je postupak u tijeku?

CZSS ovdje ne može ništa. Zašto Vam je sve ova promjena adrese boravišta potrebna?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Pa ne bih se složila, odluka suda po žalbi je u ovakvim postupcima hitna. I ako prvostupanjska odluka bude potvrđena, tada kamate na utvrđenu obvezu na ime uzdržavanja teku od dana donošenja te prvostupanjske odluke ili dana koji je već u njenom sadržaju utvrđen kao dan od kada dospijeva ova obveza.

CZSS ovdje ne može ništa. Zašto Vam je sve ova promjena adrese boravišta potrebna?

Selimo u drugi grad, djecu ne mogu upisati u vrtić sa prebivalištem u drugom gradu

Sud traje od 2018 godine

Sputana sam u mnogočemu. Stariji uskoro ide na operaciju, također treba njegova suglasnost

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 32 minuta, ina-rina je napisao:

Selimo u drugi grad, djecu ne mogu upisati u vrtić sa prebivalištem u drugom gradu

Sud traje od 2018 godine

Sputana sam u mnogočemu. Stariji uskoro ide na operaciju, također treba njegova suglasnost

Možda da pokušate sa postupkom određivanja privremene mjere po ovim pitanjima, a koja će kao takva biti na snazi do pravomoćnog okončanja postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Možda da pokušate sa postupkom određivanja privremene mjere po ovim pitanjima, a koja će kao takva biti na snazi do pravomoćnog okončanja postupka.

To od suda tražim?

Dodijeljen mi je odvjetnik preko centra za socijalnu skrb, no međutim, to nije nije njegovo područje i ne može mi odgovoriti na puno pitanja 🤷‍♀️

Hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana Borbena7

Ja sam se razvela od supruga 2014 godine tada su mi djeca bila 3,5 godine i 5 godina sud je odredio alimentaciju po djetetu 600 kuna znaci za njih dvojicu 1200 u međuvremenu se suprug oženio i dobijo još dvoje djece pa me zanima dali ja mogu tražiti povećanje alimentacije s obzirom da su moja djeca sada 12 godina i 13,5.Suprug je promjenio radno dali postoji mogućnost da mi se poveća alimentacija i dali gledaju to da ima još svoje djece koje uzdržava on i ženu.

Hvala ljepa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Marija2020 je napisao:

Suprug je promjenio radno dali postoji mogućnost da mi se poveća alimentacija i dali gledaju to da ima još svoje djece koje uzdržava on i ženu.

Mislim da imate osnovu za tužbu, jer su ti iznosi stvarno nedostatni. Sud razmatra sve okolnosti. Znači, da li su se u međuvremenu povećale potrebe Vaše djece, te financijske okolnosti i obveze oca. Na ovom linku ćete naći sve potrebne informacije s tim da se od ove godine primjenjuju ova odluka i ova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija