Jump to content

Komplikacije u trudnoći


Tinx4

Preporučene objave

Poštovani, molila bi vas informaciju. Situacija je ovakva, u zadnje dvije godine nemam radnog staža jer sam bila na stručnom osposobljavanju na kojem sam bila 3 mjeseca i 23 dana i ta je mjera ukinuta 1.1.2021. Porodiljni mi istiće za dva dana. Počela bi raditi kod muža u firmi iako sam opet trudna, pa bi otišla na komplikacije ! Koliko je mjeseci rada potrebno za primanje naknade od 831 kn 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo zvala sam hzzo rekli su mi 3mjeseca bit zaposlena pa na komplikacije 831 kn.To znam, ali pitam zato sta ja neman staža jer je strucno osposobljavanje ne ubraja u staž u te dvije godine. Pa kad sam objasnila sa spadam u kategoriju nezaposlenih zadnje dvi godine onda moram negdi raditi tri mjeseca i otići na komplikacije nakon ta tri mjeseca i imat cu 831kn naknade.Prvih 6 mjeseci porodiljnog imat cu 2328 kn, a drugih 6 mjeseci imat ću kolko mi bude iznosila plaća jer ću skupit tih 9 mjeseci staža (šta traže)  do drugih 6 mjeseci porodiljnog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav, ako mi možete pomoći s objašnjenjem, jer me malo sve zbunjuje. Naime, 2021. g imala sam 12mj rada-neprekidno, 2022.g imala sam 9mj rada( prekid rada znači prva 3mjeseca, zaposlalila se na sezoni.)

Trenutno sam na birou sa novčanom naknadom, za 15 dana me poslodavac prijavljuje ponovno oko 15.03.2023., ako bi 1.05.og otvorila komplikacije u trudnoći dali bi po ovim uvjetima ostvarila onu naknadu propisno oko 4200kn?

Sve uvjete imam po starom uvjetu staža praktički, ali me zanima dali u poslodavca od 15.03. moram bit duže prijavljena vremenski da bi ostvarila pravo? 

Da napomenem da sam i u 2022.g imala 6mjeseci rada, možda i vise. 

*ispravak 2020g sam imala 6mjeseci rada i vise

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija