Jump to content

Izdavanje EU digitalne COVID potvrde


1GR3

Preporučene objave

Poštovani,

krajem ožujka 2021. je u naše kućanstvo iz škole prodrla korona... na PCR testu su supruga i kćer bile pozitivne, a ja ngativan. Svi smo imali iste simptome i srećom prošli bez ozbiljnijih posljedica. Da bi potvrdili zdravstvenu situaciju, nakon dva mjeseca, obavio sam serloški test kojim je utvrđeno da su razvijena IgG anti-tijela što jasno upučuje na preboljenu koronu.

Prilikom zahtjeva za izdavanje EU digitalne COVID potvrde, sustav javlja da nema osnovu za izdavanje. Djelatnici HZZO-a samo slijede upute i prebacuju odgovornost na ZZJZ koji pak prebacuju odgovornost na Ministarstvo Zdravstva i osobnog lječnika. Prema propisima gleda se samo PCR test (koji se u ovom slučaju dokazao ka nepouzdan) ali ne i serološki test ili prethodno korištenu statističu metodu za dobivanje zastrašujučih brojki objavljivanih na izvješčima stožera. Svi navedeni, osim Ministarstva Zdravstva, koje nisam kontaktirao, napominju da tu nema logike ali je to izvan njihove nadležnosti...

Kome se obratiti i kako ishoditi navedenu potvrdu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , 1GR3 je napisao:

Prilikom zahtjeva za izdavanje EU digitalne COVID potvrde, sustav javlja da nema osnovu za izdavanje. Djelatnici HZZO-a samo slijede upute i prebacuju odgovornost na ZZJZ koji pak prebacuju odgovornost na Ministarstvo Zdravstva i osobnog lječnika.

Kome se obratiti i kako ishoditi navedenu potvrdu?

u dosadašnjim donesenim odlukama puno je nelogičnosti koje nažalost nikoga niti zanimaju sve dok ne dođu u poziciju da to osjete na svojoj koži...a svi se čude kako dio naroda ne vjeruje mjerama ili onima koji donose te mjere ...

samo zadnji primjer gdje se govori o određenim popuštanjima za one koji su cijepljeni ili preboljeli i kao to bi trebao biti jedan od motiva za cijepljenje da imaju određenu slobodu oni ,ali i društvo u cjelini...

i tko onda ima tu "slobodu"?...imaju samo oni koji su se cijepili zadnjih 6 mjeseci....svi koji su se cijepili na početku sad već dolaze u fazu da nema više potvrde...ljudi to polako shvaćaju i pitaju se (osim zdravlja) zašto se on cijepio u npr veljači kad uskoro ne može otiči nigdje...

tako je i s tvojim pitanjem...građane proglase bolesnima na osnovu anamneze i pozitivnog člana obitelji ,odrede mu izolaciju i kad treba dobiti potvrdu , ne može .

što znači da kod tvog slučaja ne postoji mgućnost za dobivanje covid potvrde,ali postoji mogućnost da  obiteljski doktor da potvrdu o preboljenju ako si bio tretiran kao vjerojatni covid ,to negdje možda pomaže,negdje možda i ne

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, Mister-X je napisao:

postoji mogućnost da  obiteljski doktor da potvrdu o preboljenju ako si bio tretiran kao vjerojatni covid ,to negdje možda pomaže,negdje možda i ne

Potvrdu od obiteljske liječnice imam isto kao i serloški nalaz koji potvrđuje anti-tijela odnosno, kontakt s virusom ali djelatnici HZZO-a ne čitaju potvrde nego slijepo vjeruju sustavu - nema dialoga.
U međuvremenu sam kontaktirao Ministarstvo Zdravstva i oni su me uputili s jednog broja na drugi sve do četvrtog na kojem se nitko ne javlja.

Kome se obratiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 minuta, 1GR3 je napisao:

Potvrdu od obiteljske liječnice

ako imate potvrdu na kojoj piše da ste preboljelji koronu i datum,to je maksimum koji možete dobiti i to negdje pomaže kao i covid potvrda..

hzzo gdje ste vjerojatno pokušali dobiti covid potvrdu izdaje samo ako imate pcr test pozitivan (rok 6 mj,) ili cijepljenje te su im ruke "vezane"

prije 23 minuta, 1GR3 je napisao:

Kome se obratiti?

onome tko donosi takve zakone ,pravilnike ili upute...iako ta tematika je vezana i sa EU ,a zašto je takva odluka ne znam (EU) ,nije razumna,jedino ako je možda praksa naših bila da proglasnimo bolesne bez pozitiv. pcr- testa pa sad imamo problem sa tim potvrdama iako je poznato da osobe mogu bolovati od corone iako je test negativan...

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , 1GR3 je napisao:

Prilikom zahtjeva za izdavanje EU digitalne COVID potvrde, sustav javlja da nema osnovu za izdavanje.

U Uredbi u čl. 7. st. 1. jasno piše da svaka država članica na zahtjev izdaje Potvrdu o preboljenju i na temelju serološkog testa za otkrivanje protutijela. Tako da nije jasno, na temelju čega oni odbijaju postupiti. 

prije 29 minuta, 1GR3 je napisao:

Kome se obratiti?

Jeste pokušali putem internetske stranice, pod "Kontakt" prijaviti grešku kod izdavanja i pozvati se direktno na Uredbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, Borbena7 je napisao:

U Uredbi u čl. 7. st. 1. jasno piše da svaka država članica na zahtjev izdaje Potvrdu o preboljenju i na temelju serološkog testa za otkrivanje protutijela. Tako da nije jasno, na temelju čega oni odbijaju postupiti. 

Jeste pokušali putem internetske stranice, pod "Kontakt" prijaviti grešku kod izdavanja i pozvati se direktno na Uredbu.

Pokušao sam ih kontaktirati i služiti se logikom ali su se oni pozvali na odluku EU komisije pa sam ih zamolio link na kojem bi se to jasno vidjelo.
Vas također molim link na spomenutu Uredbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 minuta, Borbena7 je napisao:

Njihovo je tumačenje u suprotnosti sa Uredbom.

Evo link

Mislim da je ovo relevantniji dokument (Primjenjuje se od 1. srpnja 2021. do 30. lipnja 2022.😞

https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/TA-9-2021-0273_HR.html

S druge strane, zahtjev za Propusnicu sam prvi put podnio i prije donošenja zadnje Odredbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, Borbena7 je napisao:

Kako je krenulo ne vjerujem da će im ovaj akt vrijediti do navedenog datuma, jer stalno nešto mijenjaju i usklađuju. 

Laiku bi palo na pamet da se radi o mutnim poslovima ali s obzirom da se radi o stručnjacima, moramo im vjerovat ;)

Kao Uvjete su mi poslali svoju stranicu za izdavanje pa sam im proslijedio sam im link na Uredbu i zamolio ih nek ju prouče i usklade svoje uvijete.

Hvala na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , 1GR3 je napisao:

Laiku bi palo na pamet da se radi o mutnim poslovima ali s obzirom da se radi o stručnjacima, moramo im vjerovat ;)

Kao Uvjete su mi poslali svoju stranicu za izdavanje pa sam im proslijedio sam im link na Uredbu i zamolio ih nek ju prouče i usklade svoje uvijete.

Hvala na pomoći!

evo za utjehu ,nisi jedini...

https://net.hr/danas/hrvatska/zagrepcanka-preboljela-koronu-ali-ne-moze-dobiti-covid-potvrdu-0e207832-dbd1-11eb-9a13-d68d10ddd2e8

a dok se to promjeni prođe tvojih 6 mjeseci od bolesti  ;) za dobivanje potvrde

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija