Jump to content

Naknada predstavniku suvlasnika


Alapača

Preporučene objave

Postovani, vlasnica sam tvrtke d.o.o. te sam zbog ogromnih zdravstvenih problema koristila dugogodisnje bolovanje do zakljucno 14.04.2021. U medjuvremenu, tvrtka je zbog nemogucnosti poslovanja zbog tih mojih navedenih zdravstvenih problema, u blokadi od 01.02.2021. zbog cega su mi posljedicno i poslovno i privatno blokirani svi bankovni racuni te sam bila prisiljena u veljaci otvoriti zasticeni racun u FINI, a na koji su mi isplacivane naknade za bolovanje od HZZO-a i na koji mi jos trebaju biti isplacene naknade za ozujak i pola travnja o.g., jer su u HZZO-u toliko azurni, da mi jos za taj period nisu isplatili ni lipe.

Obzirom da mi je bolovanje zavrsilo 14.04., nasla sam se u gadnoj financijskoj situaciji, jer si nemam cime isplacivati place, koliko zbog blokade poslovnog racuna, toliko i zbog izgubljenih poslovnih klijenata s kojima sam prije bolovanja suradjivala i ostvarivala solidan prihod.

Radni odnos jos nisam raskinula pa vec i drzavi i gradu dugujem poreze, prireze, doprinose i ostala potrazivanja od 15.04.2021., ukljucujuci i vlastite place, jer se jos uvijek nadam da cu posao ipak nekako uspjeti ponovo pokrenuti i nastaviti uredno i redovno podmirivati svoje obveze.

...a i do mirovine za dugogodisnjug osiguranika mi nedostaju jos "samo" dvije i pol godine pa imajuci u vidu moje zdravstveno stanje, ni ne trazim drugi posao, jer ga sigurno ne bih niti nasla.

Danas mi se medjutim, ukazala mogucnost, da u zgradi u kojoj stanujem u stanu kojeg sam vlasnica, budem izabrana za predstavnicu suvlasnika, za sto ce mi biti isplacivana neznatna, ali u mojem slucaju dobrodosla naknada (vjerojatno) temeljem ugovora o djelu, uz pripadajuce poreze i doprinose drzavi.

Obzirom da su mi svi racuni blokirani i da koristim zasticeni racun (za koji btw jos nisam od banke dobila karticu pa moram osobno po cash u banku, kad novca na racunu ima), zanima me, moze li se meni na taj isti zasticeni racun uplacivati i naknada za predstavnika suvlasnika ili moram posebno zbog toga "klipsati" ponovo u FINU ispunjavati obrazac na kojem treba navesti tu drugu namjenu? Napominjem, da je postojeci zasticeni racun otvoren u svrhu isplata naknada za bolovanja od HZZO-a.

I drugo pitanje, obzirom da ce taj prihod od "predstavnika suvlasnika" biti "tretiran" kao "drugi dohodak" za koji ce doprinosi biti placeni, moram li ja svejedno sebi, u svojem d.o.o.-u, obracunavati place i nastaviti placati poreze i doprinose...?

Drugim rijecima, imate li neki pametni savjet za mene...???

Unaprijed zahvaljujem na svakom odgovoru.

uređeno: od Borbena7
Neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Alapača je napisao:

Obzirom da su mi svi racuni blokirani i da koristim zasticeni racun (za koji btw jos nisam od banke dobila karticu pa moram osobno po cash u banku, kad novca na racunu ima), zanima me, moze li se meni na taj isti zasticeni racun uplacivati i naknada za predstavnika suvlasnika ili moram posebno zbog toga "klipsati" ponovo u FINU ispunjavati obrazac na kojem treba navesti tu drugu namjenu? Napominjem, da je postojeci zasticeni racun otvoren u svrhu isplata naknada za bolovanja od HZZO-a.

Zanimljivo pitanje. Na prvu bi rekla da je odgovor ˝da˝, ali situaciju komplicira što ste sami sebi isplaćujete plaći. Ukratko, ovo primanje može biti izuzeto od ovrhe sukladno čl. 173. OZ, ako javnom ispravom dokažete na FINA-i da se radi o jedinom stalnom novčanom primanju.

prije 4 sati , Alapača je napisao:

I drugo pitanje, obzirom da ce taj prihod od "predstavnika suvlasnika" biti "tretiran" kao "drugi dohodak" za koji ce doprinosi biti placeni, moram li ja svejedno sebi, u svojem d.o.o.-u, obracunavati place i nastaviti placati poreze i doprinose...?

Da, trebate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija