Jump to content

Otkaz s ponudom izmjenjenog ugovora


roberth55555

Preporučene objave

Dana 01.04. sam napustio radno mjesto 48 minuta prije kraja smjene. Zbog prevelike količine stresa i pritiska te zbog neispravnosti stroja na kojem radim. Sljedeći dan sam išao na razgovor s voditeljem proizvodnje koji me pita dal mogu odraditi ciklus do kraja(5 dana) jer trenutno nemaju drugo rješenje (radnika da me zamjeni) i da ćemo nakon toga opet porazgovarati. Rekao sam da mogu. Nakon tjedan dana dolazim na razgovor. Priča i njegov stav se mijenja. Šalje me se na prisilni godišnji (7 dana).  Nakon toga me miče s mog trenutnog radnog mjesta (za koje nemam ugovor iako radim taj posao godinu i 9 mjeseci) i stavlja na drugo radno mjesto. Tek 04.06 mi uručuje pismenu opomenu u kojoj piše da sam povrijedio radno pravo po članku XY i da će mi se u roku od 8 dana dati otkaz ugovora i ponuditi novi ugovor. 16.06 mi otkazuju postojeći ugovor i nude novi ugovor koji mogu a i ne moram prihvatiti u roku od 15 dana. Sad mene zanima dal imam pravo na burzu i otpremninu ako ne potpišem novi ugovor? Ima li kakav vremenski rok za otkaz ugovora i kaznu? Jer da su htjeli morali su me u roku 15 dana kazniti. A ne sad nakon 2 i pol mjeseca. U otkazu s ponudom izmjenjenog ugovora mi pise da mi se otkazuje ugovor o radu iz osobnih razloga. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija