Jump to content

Ovrha


Gorko

Preporučene objave

Pozdrav! 

Zovu me iz tvrtke Svea ekonomi radi duga prema Erste card klubu,ovrha je već na Fini i stoji u redu naplate a oni iz navedene tvrtke me konstantno zovu i doslovno prisiljavaju da uplatim barem 100-200kn,i prijete sa nekakvom novom ovrhom, kako jim je to uopće dopušteno i kako ih se riješiti da mirno čekaju svoj red

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Gorko je napisao:

kako jim je to uopće dopušteno i kako ih se riješiti da mirno čekaju svoj red

Nije im dozvoljeno telefonsko uznemiravati dužnika, te im idući put ukažite na to da Vas uznemiravaju i da ćete ih prijaviti nadležnim institucijama, odnosno da svoja prava potražuju u ovršnom postupku.

prije 3 sati , Gorko je napisao:

Kako je moguće da uopće govore o novoj ovrsi po istom predmetu da će poslat na Finu

Moguće je i opravdano, jer se čekanje u redu za naplatu smatra da dug nije moguće namiriti na tom predmetu ovrhe, te su ispunjeni uvjeti po čl. 5. OZ za promjenu predmeta i sredstva ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Nije im dozvoljeno telefonsko uznemiravati dužnika, te im idući put ukažite na to da Vas uznemiravaju i da ćete ih prijaviti nadležnim institucijama, odnosno da svoja prava potražuju u ovršnom postupku.

Moguće je i opravdano, jer se čekanje u redu za naplatu smatra da dug nije moguće namiriti na tom predmetu ovrhe, te su ispunjeni uvjeti po čl. 5. OZ za promjenu predmeta i sredstva ovrhe.

Znači ukoliko se u roku od 3 godine ne budu mogli naplatiti preko Fine(dug oko 8700kn),Svea ekonomi može tražiti promjenu sredstva ovrhe, što znači da mi mogu doći doma pljenit stvari? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, Gorko je napisao:

Znači ukoliko se u roku od 3 godine ne budu mogli naplatiti preko Fine(dug oko 8700kn),Svea ekonomi može tražiti promjenu sredstva ovrhe, što znači da mi mogu doći doma pljenit stvari? 

Nisu dužni čekati istek roka od 3. godine. Onog momenta kada su zavedeni u Očevidnik i od kada čekaju u redu za naplatu, smatra se da se ovrha ne može provesti na tom predmetu i od tada mogu tražiti promjenu predmeta ovrhe, pa tako i ovrhu na pokretninama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sudskog ovršitelja ne morate primiti, a i nakon toga s njima možete pregovarati, mada ćete imati dodatne troškove tog postupka. Ako imate mogućnost otplaćivati dug, onda je najbolje napraviti sada sporazum, ali u pisanoj formi i inzistirati da se otplaćivanje duga vrši sukladno čl. 172. Zakona o obveznim odnosima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija