Jump to content

Kako dati otkaz


Klabar

Preporučene objave

Dan svima! 

Malo specifican, a mozda i ne, problem. Trenutno sam na rod. dopustu i htjela bih istekom istog dati otkaz. Obzirom da poslodavac ne komunicira sa mnom (osim pismeno) htjela bih otkaz poslati postom. Nedavno mi je poslano rjesenje o godisnjem odmoru. U medjuvremenu sam mozda vec pronašla drugo zaposlenje.

Moje pitanje je:

1. Da li mi je pametnije dati otkaz sa prvim radnim danom nakon roditeljskog dopusta i navedem da mi se raskine taj dan r. odnos i isplati godisnji odmor ili na to nemam pravo. Pasalo bi mi i da umjesto otkaznog koristim godisnji no tada bih trebala drugom poslodavcu reci da priceka sa mojom prijavom. Savjetovano mi je da prekinem rodilteljski dopust par dana prije isteka i onda dam otkaz te na taj nacin izbjegnem obavezu otkaznog roka-da li je to pravilno? 

2.U kojem je roku poslodavac obavezan izjasniti se na moj otkaz?Da li on moze reci da ga ne prihvaća? 

3. Kako uopce srociti otkaz. 

Hvala unaprijed i isprike na dugom pitanju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@Borbena7Poslala sam im izvanredni otkaz i trazila da mi isplate neiskorišteni godisnji 22d za 2020 i razmjerni dio za ovu godinu.  Mozda sam pogriješila ali sam taman uhvatila zadnji dan prije isteka tih 15 dana. Obzirom da ih poznajem znam da mi vjerojatno  nebi priznali pravo korištenja godišnjeg umjesto otkaznog. U ugovoru piše da se on određuje prema Zoru a obzirom da sam u radnom odnosu više od 10g to bi bilo 2mj ako sam dobro procitala. Kod novog poslodavca bih počela raditi početkom rujna. 

Da li sada kad zaprime moj otkaz mogu odbiti me od javiti iako je izvanredni otkaz? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Večer

Zanima me kakva je situacija sa otkaznim rokom. Pronašao sam drugi posao i trebao bi počet raditi kroz 10 dana. Ostalo mi je 12 dana godišnjeg,pa me zanima,u slučaju da poslodavac zahtjeva  da radim otkazni rok i ako dam izvanredni otkaz da li mora isplatiti i tih 12 dana godišnjeg i punu plaću? U ugovoru nema nigdje da sam dužan odraditi otkazni rok,nema nikakav kolektivni ugovor,radim kod privatnika i koje su najbolje opcije po mene?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Ultimus je napisao:

Ostalo mi je 12 dana godišnjeg,pa me zanima,u slučaju da poslodavac zahtjeva  da radim otkazni rok i ako dam izvanredni otkaz da li mora isplatiti i tih 12 dana godišnjeg i punu plaću?

Svakako imate pravo na godišnji odmor i plaću. Koja bi osnova bila za izvanredni otkaz?

prije 8 sati , Ultimus je napisao:

U ugovoru nema nigdje da sam dužan odraditi otkazni rok,nema nikakav kolektivni ugovor,radim kod privatnika i koje su najbolje opcije po mene?

Gotovo je nevjerojatno da nema ništa o otkaznom roku. A da odredbe ugovora o radu po tom pitanju ne upućuju na Zakon o radu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Borbena7 je napisao:

Svakako imate pravo na godišnji odmor i plaću. Koja bi osnova bila za izvanredni otkaz?

Gotovo je nevjerojatno da nema ništa o otkaznom roku. A da odredbe ugovora o radu po tom pitanju ne upućuju na Zakon o radu?

Pa osnova za izvanredni otkaz bi bila da su se uvjeti jako promjenili od zaposlenja! Nisu plačeni prekovremeni, radni vikendi i to što radim posao za 3 jer su svi dali otkaze a plaća je ista. Ne u ugovoru apsolutno nema ništa o otkaznom roku, mogu slikat ugovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 53 minuta, Ultimus je napisao:

Pa osnova za izvanredni otkaz bi bila da su se uvjeti jako promjenili od zaposlenja!

Ovo nije valjana osnova za izvanredni otkaz.

prije 54 minuta, Ultimus je napisao:

Nisu plačeni prekovremeni

Rok je 15. dana od saznanja.

prije 54 minuta, Ultimus je napisao:

radni vikendi i to što radim posao za 3 jer su svi dali otkaze a plaća je ista

Ovo nije valjana osnova za izvanredni otkaz.

prije 55 minuta, Ultimus je napisao:

Ne u ugovoru apsolutno nema ništa o otkaznom roku, mogu slikat ugovor

Može, ali zaštitite sve osobne podatke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 31 minuta, Ultimus je napisao:

 

IMG_20210729_222857.jpg

IMG_20210729_222436.jpg

IMG_20210729_222313.jpg

Što se tiče prekovremenih, u 3god koliko sam tamo niti jednom nisu plačeni a svaki mj ih imam

A evo i još nekih sitnica:poslodavac neda da se po zimi grijemo, u dućanu je 16-17c,radimo u jaknama, po ljeti neda da se pali klima, radimo na 28-30c,od prije 2god imam prekovremenih 160h,2019 mi nije uplaćena ni jedna dnevnica a taj dan vozim 14-15h u komadu, 750-800km,sada imam po 20-30h prekovremeno mjesečno ništa se ne plaća, uveo je rad nedjeljama i blagdanima ne plaća ništa više! Da li još uvijek nema osnove za izvanredni otkaz? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Ultimus je napisao:

Ne u ugovoru apsolutno nema ništa o otkaznom roku

U Vašem slučaju se primjenjuje čl. 122. Zakona o radu po pitanju otkaznog roka, osim ako se drugačije ne dogovorite.

prije 8 sati , Ultimus je napisao:

Da li još uvijek nema osnove za izvanredni otkaz? 

Morate dokazati postojanje opravdanog razloga, a otkaz se može dati samo u roku od 15 dana od dana saznanja za činjenicu na kojoj se otkaz temelji. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija