Jump to content

molim pomoć u svezi ugovora o najmu


millan

Preporučene objave

poštovani,

sklopio bi ugovor o najmu stana na određeno koji bi se smatrao prešutno obnovljenim za isto vrijeme trajanja pod istim uvjetima, ali da li smije u ugovoru stajati da se ugovor neće automatski produljiti ako nisu podmireni svi troškovi režije i najamnine u trenutku isteka ugovor, ili molim savjet kako da to unesem u  ugovor na način da ako stanari uredno podmiruju stanarine i režije te poštuju red i mir u zgradi da im se ugovor produljuj, a ako ne da skratimo priču oko pisanja otkaza i slično. unaprijed hvala na svakom odgovoru i savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, millan je napisao:

da li smije u ugovoru stajati da se ugovor neće automatski produljiti ako nisu podmireni svi troškovi režije i najamnine u trenutku isteka ugovor

Da, smije se ovako sročiti ugovorna odredba.

prije 1 sat, millan je napisao:

ili molim savjet kako da to unesem u  ugovor na način da ako stanari uredno podmiruju stanarine i režije te poštuju red i mir u zgradi da im se ugovor produljuj,

Dovoljno je da stavite ovo prvo, onda ne trebate ovaj citat.

prije 1 sat, millan je napisao:

a ako ne da skratimo priču oko pisanja otkaza i slično.

Ne bi se pisao raskid ugovora, jer on bi istekao nakon proteka roka od godine dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, 

Ipak pitanje... Ja bi ugovor o najmu sklopio na 3 mjeseca pa da se sam obnavlja ako su podmireni troškovi najma i režije... Nisam shvatio dio u odgovoru o isteku nakon godine dana...zar nemogu sklopiti na 3 mj ugovor na određeno vrijeme? Hvala unaprijed na odgovoru i srdačan pozdrav 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, millan je napisao:

Ja bi ugovor o najmu sklopio na 3 mjeseca pa da se sam obnavlja ako su podmireni troškovi najma i režije...

U pravilu se na određeno vrijeme sklapa na godinu dana, ali Vam nitko ne brani ni kraći rok, ukoliko su ugovorne strane suglasne. 

Jeste li Vi najmodavac ili najmoprimac, te što zapravo želite postići sa ovakvim kratkim rokom? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija