Jump to content

Eos Matrix, GDPR Čl 17. Pravo na brisanje (pravo na zaborav)


Mucko20

Preporučene objave

Postovani, 

EOS Matrix su upravo potvrdili da  EOS Matrix d.o.o. prema Vama nema više nikakvih potraživanja.

No medjutim kada sam pravo na zaborav odgovorili su: 

Ujedno, društvo EOS Matrix d.o.o. čuva osobne podatke do 5 godina od zatvaranja predmetnog dugovanja, takva pohrana osobnih podataka je zakonita jer je nužna radi poštovanja pravnih obveza odnosno ostvarivanja ili obrane pravnih zahtjeva Društva kao Voditelja obrade.

a na zahtjev da daju pristup svim osobnim podacima koje su koristili samo su odgovorili: 

 

Slijedom Vašeg upita vezanog za obradu Vaših osobnih podataka, obavještavamo Vas kako su Ugovorom o cesiji, a sukladno Općoj uredbi o zaštiti osobnih podataka i općim uvjetima poslovanja Iskon Internet d.d., Vaši osobni podaci ustupljeni društvu EOS Matrix d.o.o. koji kao voditelj zbirke osobnih podataka proslijeđenih od strane prethodnog vjerovnika djeluje u potpunosti u skladu sa odredbama Opće uredbe o zaštiti osobnih podataka. Ugovor o cesiji sklopljen je sukladno odredbama Zakona o obveznim odnosima te kao takav predstavlja pravni osnov za obradu osobnih podataka.

 

Ja zelim da se izbrisu svi osobni podaci - da li oni imaju pravo čuvati osobne podatke do 5 godina??? I ako imaju, da li imaju pravo koristiti moje podatke?

 

Unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali nemaju pravo dijeliti moje podatke. Kako je dugovanje zakljuceno i ja vise nemam nikakvih dugovanja prema njima koji su to opravdani pravni interesi u kojima oni imaju pravo koristiti moje podatke?

I kada ja imam pravo traziti Pravo na Zaborav? 

 

Puno hvala :) 

Jos jedno pitanje, moje ime je krivo upisano u njihovoj dokumentaciji - da li tu imam ikakvih prava osporavati ista? :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, Mucko20 je napisao:

Ali nemaju pravo dijeliti moje podatke

Nikada nisu ni imali.

upravo sad, Mucko20 je napisao:

Kako je dugovanje zakljuceno i ja vise nemam nikakvih dugovanja prema njima koji su to opravdani pravni interesi u kojima oni imaju pravo koristiti moje podatke?

Čekaju protek roka od 5. godina da nastupi zastara za potraživanja na ime naknade štete.

prije 5 minuta, Mucko20 je napisao:

I kada ja imam pravo traziti Pravo na Zaborav? 

Po proteku roka od 5. godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija