Jump to content

neizvršena usluga


aladin9

Preporučene objave

Pozdrav,jedan suvlasnik u zgradi je predložio tvrtku za čišćenje stubišta s navedenom cijenom po stanu a gdje je propustio pdv na cijenu,skupio potpise nekih stanara i nakon toga od upravitelja dobivam uplatnicu s iznosom pričuve+iznos za čišć.stubišta.Od nekih stanara saznajem da je suvlasnik čija je to inicijativa,izjavio da ništa od toga jer je naveo krivu cijenu(bez pdv_a)Čišćenje nije nikad izvršeno,no i dalje pristižu uplatnice s troškom čišćenja.Suvlasnik koji je pokrenuo priču i netočnim podacima naveo stanare da potpišu,nije poduzeo ništa da isto poništi.Moj potpis nemaju no pretpostavljam da to ništa ne znači ako je većina potpisala(ne znam da li treba biti 51% ili 100% potpisa).Uglavnom,upravitelj nas tereti za dugovanje za čišćenje.Da li suvlasnik koji predložio,skupio i vjerojatno prosljedio potpise upravitelju,snosi kakvu odgovornost? i kako skinuti obvezu plaćanja za uslugu koja se ne izvršava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 48 minuta, aladin9 je napisao:

Pozdrav,jedan suvlasnik u zgradi je predložio tvrtku za čišćenje stubišta s navedenom cijenom po stanu a gdje je propustio pdv na cijenu,skupio potpise nekih stanara i nakon toga od upravitelja dobivam uplatnicu s iznosom pričuve+iznos za čišć.stubišta.Od nekih stanara saznajem da je suvlasnik čija je to inicijativa,izjavio da ništa od toga jer je naveo krivu cijenu(bez pdv_a)Čišćenje nije nikad izvršeno,no i dalje pristižu uplatnice s troškom čišćenja.Suvlasnik koji je pokrenuo priču i netočnim podacima naveo stanare da potpišu,nije poduzeo ništa da isto poništi.Moj potpis nemaju no pretpostavljam da to ništa ne znači ako je većina potpisala(ne znam da li treba biti 51% ili 100% potpisa).Uglavnom,upravitelj nas tereti za dugovanje za čišćenje.Da li suvlasnik koji predložio,skupio i vjerojatno prosljedio potpise upravitelju,snosi kakvu odgovornost? i kako skinuti obvezu plaćanja za uslugu koja se ne izvršava?

Ako je ugovor potpisan na iznos xx kn , po stanu toliko i plača te, ako u cijenu nije uračunat PDV ili firma nije
u sustavu PDV -a, ili je greška vlasnika firme.- i to ide njemu na štetu
Ako se računi plačaju, a Usluga se ne izvršava, taj ugovor treba raskinuti onaj  tko ga je u ime stanara potpisao.
Uplačeni iznos vam može odbiti od iznosa rate pričuve.
Vas zastupa predstavnik stanara, a firmu njen Vlasnik.
Odluke se donose nadpolovinskom većinom.
Predstavnika stanara ste birali vi, i sa njime to morate riješiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija