Jump to content

izravna naplata hrvatske vode


spex22

Preporučene objave

pozdrav,

blokiran mi je račun i stoji mi Specifikacija izvršenja osnove za plaćanje izravna naplata od hrvatskih voda, prije su mi samo dolazile opomene to nije išlo na sud

nije mi došlo nikakva obavijest o ovrsi od javnog bilježnika hoće li to doci jer kako se mogu onda zaliti na tu ovrhu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , spex22 je napisao:

nije mi došlo nikakva obavijest o ovrsi od javnog bilježnika hoće li to doci jer kako se mogu onda zaliti na tu ovrhu?

Sad je kasno za prigovor, jer postoji ovršna isprava. Trebali bi na FINA-i zatražiti dokumentaciju koju im je ovrhovoditelj dostavio na provedbu da vidite o čemu je točno riječ, te ima li smisla upuštati se u sudski postupak.

prije 12 sati , Analitichar je napisao:

Ako Vam nije uručeno, poštar nije imao kome dostaviti (treba osobno Vama) pa Vam je ostavio podsjetnik da to podignete u pošti. Kako se (možda) podsjetnik zagubio, rješenje Vam je dostavljeno putem Oglasne ploče suda.

Nije nužno da se pošta uruči osobno.

Također, nakon prve neuspjele dostave pismeno se ne stavlja na oglasnu ploči već se nakon minimalno 30 dana dostava ponovno pokušava i tek nakon druge neuspjele dostave, ista se vrši putem oglasne ploče.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni stvarno nije jasno jer mi ništa nije došlo postom , tek mi je jučer došla obavijest u sustavu e gradini da mi je račun blokiran

isto ta se ovrha je napravljena po rješenju o nasljeđivanju (gdje je pokojnik bio obvezan platiti taj doprinos) tu je još jedna osoba naslijedila dio kuće međutim je samo meni došla ovrha...zašto se nije podijelilo pola pola nego sad moram i plaćat duge osobe...stoji mi u specifikaciji moje ime i prezime "solidarni dužnik" i cijeli iznos duga samo na mene

druga stvar iako sam ja naslijedio dio te nekretnine ja nisam upisan kao vlasnik jer postoje vlasnički problemi, mogu li time isto osporavat ovrhu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , spex22 je napisao:

meni stvarno nije jasno jer mi ništa nije došlo postom , tek mi je jučer došla obavijest u sustavu e gradini da mi je račun blokiran

Uvidom u spis se može provjeriti na koju adresu je vršena dostava.

prije 11 sati , spex22 je napisao:

isto ta se ovrha je napravljena po rješenju o nasljeđivanju (gdje je pokojnik bio obvezan platiti taj doprinos) tu je još jedna osoba naslijedila dio kuće međutim je samo meni došla ovrha...zašto se nije podijelilo pola pola nego sad moram i plaćat duge osobe...stoji mi u specifikaciji moje ime i prezime "solidarni dužnik" i cijeli iznos duga samo na mene

Na ovo imaju pravo. 

prije 11 sati , spex22 je napisao:

druga stvar iako sam ja naslijedio dio te nekretnine ja nisam upisan kao vlasnik jer postoje vlasnički problemi, mogu li time isto osporavat ovrhu?

Ne. Ovdje je jedino bitno, da li je ovo dugovanje više od vrijednosti nasljeđene imovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija