Jump to content

Zdravstveno osiguranje, zaposlen u inozemstvu


Gaga76

Preporučene objave

Poštovani, 

imam dvojno državljanstvo (Hrvatske i Srbije). Živim u Hrvatskoj 3 godine i prije godinu dana sam tu prijavio prebivalište. Prije dolaska u Hrvatsku sam radio kod poslodavca u Srbiji sa kojim sam i nastavio ugovor o radu, te i sad radim za njega (radim od doma preko interneta) i na osnovu toga imam između ostalog zdravstveno osiguranje tamo.

Moje je pitanje kako ostvariti pravo na Hzzo osiguranje, a da i dalje radim u istoj tvrtki. Ovdje imam suprugu i dijete, ne mogu se osigurati preko supruge pošto su iz Hzzo rekli da se ne mogu osigurati, zato što sam osiguran u drugoj zemlji.

Trenutno imam prebivalište u obje države, jer nisam bio u prilici da odem odjaviti prebivalište tamo.

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete pokušati ostvariti pravo na osiguranje preko obrasca SRB/HR 111A. Javite se odjelu za međunarodnu suradnju HZZO-a (pokušao sam naći mail ali nisam uspio) je li taj obrazac dosta za ostvarivanje zdravstvene zaštite kod nas. Ako i to ne uspije ostaje vam samo vaditi tu potvrdu svako malo jer na temelju te potvrde u slučaju da vam se dogodi nešto HZZO će teretiti RS zavod za osiguranje za naknadu liječenja, a ne vas

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Miljko je napisao:

Možete pokušati ostvariti pravo na osiguranje preko obrasca SRB/HR 111A. Javite se odjelu za međunarodnu suradnju HZZO-a (pokušao sam naći mail ali nisam uspio) je li taj obrazac dosta za ostvarivanje zdravstvene zaštite kod nas. Ako i to ne uspije ostaje vam samo vaditi tu potvrdu svako malo jer na temelju te potvrde u slučaju da vam se dogodi nešto HZZO će teretiti RS zavod za osiguranje za naknadu liječenja, a ne vas

Zahvaljujem na brzom odgovoru, znam da mogu podizati potvrdu, mislim da je najdulje na 3 mjeseca. Jedino što zbog ove situacije nisam bio u Srbiji već više od godinu dana. Obrazac SRB/HR 11A je potvrda za upućene osobe na rad u Republiku Hrvatsku što nije slučaj kod mene.

Mislim da bi prvi korak bio odjaviti prebivalište u Srbiji i da vidim kako mogu prekinuti tamo zdravstveno, moji u tvrtki mi hoće pomoći ali ne znaju kako, traže od mene prijedlog.

   
uređeno: od Gaga76
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija