Jump to content

Povrat oduzete imovine za vrijeme Jugoslavije i prijenos ugo


Stjepana

Preporučene objave

Dobar dan.Imala sam sklopljen ugovor o najmu gradskog stana na 10 god.od 2008.-2018.Netom prije isteka trajanja ugovora taj gradski stan je bio u procesu povrata nacionalizirane imovine.Par mjeseci nakon isteka došlo je i sudsko rješenje o povratu imovine a u međuvremenu grad mi je produžio ugovor na taj stan na idućih 10 god.,do 2028.Sadašnji vlasnik ne želi ispoštivati ugovor i najmu koji imam sa gradom Osijekom niti želi prihvatiti prijenos ugovora i da mu zakonski plaćam najamninu koja može biti 20% veća od ugovorene po ugovoru sa gradom Osijekom u kojem su mi rekli da je njihov ugovor pravovaljan sve dok ne potpišem novi sa novim vlasnikom,tu.najmodavcem.Ja sam na osnovu toga rečenoga gradu uplaćivala i dalje najamninu jer je njihov ugovor pravovaljan a novi,sa novim najmodavcem nemam,no oni su rekli da ja njima ne trebam više uplaćivati jer oni nemaju pokriće za to s i taj stan više nije od grada već da trebam uplaćivati novom najmodavcu koji ne želi ugovor niti želi mene u tom stanu i da mu mogu uplaćivati najamninu i bez sklapanja novog ugovora.Pitanje je- kome da uplaćuje najamninu?.. Nastaviti uplatu gradu koji traže da povučen sve uplate jer nemaju pokriće za njih ili da bez ugovora počnem uplaćivati novom vlasniku,jer kako kažu u Grad Osijek,ako ne plaćam novom najmodavcu čak i bez ugovora,on me može tužiti za neplaćanje najamnina i mogu biti deložirana.Novi najmodavac koji je taj stan dobio kao povrat oduzete imovine je rekao da će podnijeti sudsku tužbu za iseljenje.Grad je rekao da mi zakonski ne mogu dodijeliti drugi stan već kad sudskim rješenjem se moram iseliti onda imaju pokriće za dodjelu drugog stana ako se to sudski donese u okviru trajanja ugovora,znači do 2028.Budući da sam pri centru za socijalnu skrb i grad mi dodijelio stan strah me je da ne završim na ulici.Znači,svijet u svezi toga,moja prava i kome da nastavim uplaćivati najamninu da mi to bude osiguranje jer ju nekome plaćati moram.Ne želim da izvisim od neke strane i budem na ulici 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , Stjepana je napisao:

no oni su rekli da ja njima ne trebam više uplaćivati jer oni nemaju pokriće za to s i taj stan više nije od grada već da trebam uplaćivati novom najmodavcu koji ne želi ugovor niti želi mene u tom stanu i da mu mogu uplaćivati najamninu i bez sklapanja novog ugovora.Pitanje je- kome da uplaćuje najamninu?.

U ovome dijelu su u pravu jer Zakon o najmu stanova propisuje da u slučaju smrti ili promjene najmodavca, odnosno prestanka najmodavca kao pravne osobe, prava i dužnosti najmodavca iz ugovora o najmu stana pralaze na njegovog nasljednika ili pravnog slijednika. Kako bi u vašem slučaju pravni slijednik bila osoba kojoj je stan vraćen, prava i obveze iz ugovora prelaze na nju pa bi najamninu trebali uplaćivati toj osobi. Teško da bi mogla dobiti sudsko rješenje za iseljenje samo tako jer ugovor postoji, a postoji i on kao pravni slijednik. Eventualno bi prvo morao pobijati valjanost produženja ugovora.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija