Jump to content

Pravo na prolaz kroz susjedovo dvorište


Vedrina17

Preporučene objave

Poštovani,

Moji su kupili jednu kuću 2001. godine. To je kuća koja je spojena sa još jednom kućom u jednom dvorištu. Ta prva kuća ima izlaz na javni put i mi smo dobili ovjerenu izjavu od bivšeg vlasnika te kuće da se možemo koristit prolazom sa autom kroz njegovo dvorište. Naime nismo mogli tu istu izjavu upisati u zk jer taj vlasnik nije tada upisao sebe kao vlasnika nekretnine u zk. On je tu kuću nasljedio od svog oca koji je umro 1996. godine. Jedini je nasljednik. E sad,  nastaje problem kada je taj vlasnik prodao kuću i nova vlasnica ne želi da mi prolazimo kroz njeno dvorište. U jednom trenutku je složila od kamenja ogradu koju smo mi srušili. Nakon toga je stavila lokot na ogradu i mi smo ga maknuli. Ona je sada digla tužbu protiv nas i odmah sazidala betonski zid dok nas nije bilo. Sada ne možemo nikako proći. Naravno da nas je malo strah i da se bojimo ulaziti u neke sudske postupke jer će nas to financijski izuti iz cipela, pogotovo ako izgubimo taj spor. Pa iz tog razloga molim za neki savjet i neke odgovore na moja pitanja kao što su:

Da li ta izjava koju imamo vrijedi bez obzira što ju nismo upisali u zk?

Da li imamo pravo na taj prolaz obzirom da se on koristi od kad su te dvije kuće napravljene? Mi ga koristimo već 20 godina.

I samo da napomenem da po starim nacrtima se vidi da naša kuća ima jedan drugi prolaz ali on više ne postoji. Nema ga fizički. Taj put nije ni bio kada smo mi kupovali kuću. Da li bi to mogao biti problem samo radi tog nacrta?

Da li mi smijemo rušiti taj betonski zid? Da li postoji neki rok za rušenje od kada smo uočili taj zid?

Da li je ona smjela napraviti taj zid a već je pokrenula tužbu?

Oprostite na dugom tekstu i nadam se da sam uspjela biti jasna.

Unaprijed hvala na odgovoru.

Lijepi pozdrav.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija