Jump to content

Koji sud je nadležan s obzirom na mjesto događaja


Iwica

Preporučene objave

Poštovani,

moje pitanje je koji sud je nadležan za neke događaje koji su se dogodili na mojem redovnom odsluženju vojnog roka u JNA '90/'91 godine u Bosni i Hercegovini. Davali smo stražu u vojnim objektima u brdima i informacije o događajima u Hrvatskoj u to vrijeme gotovo ništa nisam imao niti sam naslućivao što se događa. Izašao sam nakon odsluženja vojnog roka u lošem stanju, a da mi nije bilo učinjeno nikakvo fizičko maltretiranje, te iako sam imao upisan studij u takvom stanju nisam bio sposoban niti studirati, a ni bilo čime drugim se baviti te sam počeo sa zaprimanjem na meni prve psihijatrije, a što se nastavilo. Više vojnika mi je u nekakvim natuknicama pokušavalo reći što mi se događa ali izgleda nitko se nije usudio jasno mi to reći bojeći se valjda osude od drugih tamo osoba. Radilo se da su mi tamo davane droge, a i ne znam što još. Ja sam imena i prezimena tih vojnika popamtio pa i nekih tadašnje adrese, a čak mi je i susjeda koja je imala ili još ima sestru u blizini gdje sam bio na odsluženju, više godina nakon '91. napomenula koje što. Čak je i ona s tim upoznata ali mi nitko ni od mojih najbližih nije htio ništa reći. Nije mi u interesu da nekoga tužim da ga se smjesti u zatvor ali hoću znati koje osobe i što su mi učinile jer kako sam i naveo imam dovoljno podataka o osobama koje su s tim upoznate i znadu istinu. Sada ono prvo što sam na početku ovoga teksta naveo s obzirom da SFRJ niti JNA, a ni vojni sud JNA ne postoji, kada bi netko pokrenuo istragu da li suđenje vodi sud prema mjestu prebivališta ili tamo gdje se to dogodilo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija