Jump to content

Kako dijete upisati na pravog oca


sana79

Preporučene objave

Poštovani,ja sam još uvijek u braku jer nismo htjeli dovodit se u situaciju rastave zbog mldb djeteta i problema oko iste iako vec godinu i pol ne živimo zajedno ali se zajedno skrbimo o djetetu.Ja zivim sa drugim muškarcem i on ima drugu žensku ali se nismo još rastali.Međutim problem je u tome što sam ja ostala trudna sa sadašnjim partnerom koji je također još u braku ali ne živi sa ženom već 10godina.Mene sad zanima može li se to djete pisati na pravog oca ili će se automatizmom pisati na muža s kojim ne živim već godinu i pol samo zato što smo još u braku?Može li sadašnji partner priznati dijete i da se ne piše na muža?Ili moramo pokrenuti rastavu što nisam sigurna da će biti gotovo do 12og mjeseca.Hvala vam na odgovorima🥰

uređeno: od sana79
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • sana79 je promijenio naziv u Kako dijete upisati na pravog oca

Mogu podijeliti svoje iskustvo ako ce pomoci: Razvod je bio okoncan, ali sam svejedno morala cekati da prodje 300 dana od pravomocne presude o razvodu, da bih mogla pokrenuti postupak da djetetu kao otac bude upisan sadasnji moj partner, odnosno, djetetov otac. Po rodjenju je automatski upisan moj bivsi muz jer nije proslo 300 dana od razvoda braka. Ime i prezime ti stavis koje zelis, ali otac ce biti upisan bivs muz. Dakle, morate se razvesti, pa sacekati, pa tek onda pokreces postupak utvrdjivanja ocinstva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , anna1111 je napisao:

Mogu podijeliti svoje iskustvo ako ce pomoci: Razvod je bio okoncan, ali sam svejedno morala cekati da prodje 300 dana od pravomocne presude o razvodu, da bih mogla pokrenuti postupak da djetetu kao otac bude upisan sadasnji moj partner, odnosno, djetetov otac. Po rodjenju je automatski upisan moj bivsi muz jer nije proslo 300 dana od razvoda braka. Ime i prezime ti stavis koje zelis, ali otac ce biti upisan bivs muz. Dakle, morate se razvesti, pa sacekati, pa tek onda pokreces postupak utvrdjivanja ocinstva.

Znaci iako ga ne priznaje pisat će se na muža i iako bi ga pravi otac priznao pisat će se na bivšeg muža ja to ne mogu vjerovati.Znači apsolutno ništa ne mogu napraviti po tom pitanju jer trudnoća ne traje 300 dana a ni rastava bome ne moze bit gotova časkom?!Ne znam ko će bit bolje razočaran od njih dvoje.Još najbolje da bivseg trazim i alimentaciju za tudje dijete po uredbama naseg zakona.Ali kako ću upisat djetetu ime i prezime koje hoću zar ne mora onda to potpisat sadasnji muz?Kaj će on ić samnom na upis u matični ured a dijete nije njegovo?

I šta to znači postupak utvrđivanja očinstva?Moram na sud,platit odvjetnika i koliko čekati? 

Hvala na iskustvu 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav

Molim savjet

Zena koju volim nakon prvog odnosa je ostala trudna, razvela se dok je bila trudna samnom, iz bivseg braka ima dvoje maloljetne djece sina i kcer

Koje je sud dodjelio njoj

Palnirali smo daljnji zivot i sve dalje zajedno...

Kad je rekla svojima da se razvodi i da je trudna sa drugim

Njeni su ostali sokirani, ljuti su na nju i traze da se vrati bivsem

Da kaze meni da je dozivila spontani pobacaj u 34 tjednu trudnoce i da nastavi sa svojim zivotom, kako god...

Znam da nece pobacit, cujemo se jos uvijek

Rekao sam joj da se svog djeteta odrec necu da cu trazit ocinstvo

Molim vas savjet sta da radim kako bi dosao do svog dijeteta

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija