Jump to content

Ugovor o doživotnom uzdrzavanju


Imilkoo

Preporučene objave

Poz svima...

Imam ugovor o doživotnim kao davatelj sa stricem sklopljen koji posjeduje stan stavljena je i zabilježba u Zk...pitanje je dali on može stan prodati ili prepisati na treću osobu?

S njim sam skoro.svakodnevno u kontaktu iako ne živimo blizu i znam da on to nebi napravio svojom voljom ali su ga se uhvatili neki sumnjivi tipovi "prijatelji" koji su uvijek s njim idu po birtijima u tom.svemu ga i napiju često,pa me strah da mu nebi pohvalili kakvi ugovor da potpiše?

Ako i potpise greškom dali oni mogu napravit prijepis iako postoji zabilježba u ZK?

Nedaj bože da se desi al da se desi što.se tu može napravit?

Jer sve mi to mirise da oni idu na to,a ja mu nemogu dokazati da mu nisu prijatelji nego samo koriste situaciju posuđuju novac od njega itd...Al to neće stat na tome

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 15. 07. 2021. at 22:36, Imilkoo je napisao:

Nedaj bože da se desi al da se desi što.se tu može napravit

U pitanju je zabilježba postojanja ugovora o doživotnom uzdržavanju koja nije zapreka da primatelj uzdržavanja otuđi nekretninu u korist treće osobe, međutim ista zabilježba će za slućaj tužbe proizvesti pravni učinak u smislu da se tuženik kao novi stjecatelj nekretnine neće moći pozivati na savjesnost pri upisu svog prava vlasništva. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija